Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
14 Ekim 2021, 20:13
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1138

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-37-38-39-40. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-37-38-39-40. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları” 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 2. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36-37-38-39 ve 40’taki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-37-38-39-40. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları konusunda Oyun Oynuyoruz ve İhtiyaçlarımız, İsteklerimiz konusunu cevapladık.

2. Sınıf Yıldırım Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-37-38-39-40. Sayfa Cevapları Oyun Oynuyoruz ve İhtiyaçlarımız, İsteklerimiz

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 36 Ders Kitabı Cevapları

Oyun Oynuyoruz

En sevdiğiniz oyun hangisidir? Bu oyunu neden çok seviyorsunuz?
Cevap: En sevdiğim oyun körebedir. Evde kuzenlerim ile birlikte toplandığımız zaman bu oyunu oynuyoruz. Bu oyun oynaması çok eğlenceli ve kalabalık oynandığı için çok seviyorum.

Resimlerdeki çocuklardan hangilerinin oyun onarken doğru, hangilerinin hatalı davrandığını söyleyiniz.
Cevap: Resimlerdeki çocuklardan sadece saklambaç oynayan kişi doğru oyun oynamıştr. Ancak diğer oyunu oynayan çocukalr oyunu kuralalrına göre oynamayıp oyunbozanlık yapmışlardır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 36 Ders Kitabı Cevapları

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 37 Ders Kitabı Cevapları

Öğretmeninizden “Mendil Kapmaca” oyununun kurallarını öğreniniz. Öğretmeninizin gözetiminde, kurallara uyarak bu oyunu oynayınız. Oyunun sonunda kazansanız da kaybetseniz de birbirinizi tebrik ediniz.
Cevap: Mendil kapmaca oyununda bir ebe tekerleme ile seçilir ardından bir daire oluşturulup herkes yere oturur. Ebe kişilerin etrafında dolanırken elinde mendille dolaşır ve çocuklar şarkı söyler. Bu şarkı devam ederken ebe bir anda yerde oturanlardan birinin arkasına mendili bırakır ve hızlıca kaçmaya başlar. Mendili alan kişi mendili koyan kişiyi kovalayıp yakalamaya çalışır. Mendili koyan kişi ebeyi yakalarsa yeni ebe  yakaladığı kişi seçilir. Ancak ebe yakalanamyıp yere oturursa ebe değişir.


Bulmaca Çözelim

Bazı oyun adları aşağıdaki bulmacada gizlenmiştir. Bunları bularak örnekteki gibi boyayınız.
Cevap:

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 37 Ders Kitabı Cevapları

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 38 Ders Kitabı Cevapları

Canlandırmanızı kaybetmenin de kazanmak kadar doğal olduğunu vurgulayacak şekilde tamamlayınız.
Cevap: Sanırım arkadaşlarımdan gidip özür dileyeceğim bu şekilde beni affedip oyun oynamaya devam ederiz.

Oyunda kurallara uymak neden önemlidir?
Cevap: Arkadaşlarımızla oyun oynarken anlaşmazlık çıkmaması için ve oyun zevkimizin bozulmaması için kurallara uygun oynamak gerekir. Kuralları bilerek uymayıp oyunu bozarsak arkadaşlarımızla aramız bozulabilir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 39 Ders Kitabı Cevapları

İhtiyaçlarımız İsteklerimiz

Para biriktirmek için nasıl bir yöntem izliyorsunuz?
Cevap: Para biriktirmek için sadece ihtiyaçlarımı karşılayacak şeyler alıyorum. Gereksiz şeyler almaktan uzak durup her gün belirlediğim bir miktarda para biriktirmeye devam ederim.

Suna okul kantininden alışveriş yapacaktır. Suna’nın almak istediklerini inceleyiniz. Bunlardan hangilerinin ihtiyaç, hangilerinin istek olduğunu söyleyiniz.
Cevap: Çanta, kalemtıraş ve kalem ihtiyaçtır. Ancak bisküvi, tost, süt, meyve suyu ve çikolata istektir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 40 Ders Kitabı Cevapları

Çalışma Zamanı

Biriktirdiğiniz paralarla neler almak istersiniz. Çizerek gösteriniz. Bunlardan hangilerinin ihtiyaç, hangilerinin istek olduğunu söyleyiniz.
Cevap: Biriktirdiğim paralarla kendime güzel ve kaliteli bir kalem satın alırım. Kalemin yanı sıra kendime bir adet bilgisayar oyunu alırım. Bilgisayar oyunu bir istektir ancak kalem bir ihtiyaçtır.

Önce ihtiyaçlarınızı mı yoksa isteklerinizi mi karşılıyorsunuz? Niçin?
Cevap: Önce ihtiyaçlarımı karşılarım çünkü ihtiyaçlarım daha önemlidir ve onlarsız olmaz. Ancak isteklerim çokta önemli değildir, onlar olmadanda günlük hayatımı devam ettirebilirim.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-37-38-39-40. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları” 2021-2022

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-37-38-39-40. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları konusunda 2. SIınf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri en önemli kitaplardan olan 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Öğrencilerimiz en doğru cevabı bu sayfadan görüntüleyebilirler. Yorum yazarak konuyu değerlendirebilir ve eleştirilerinizi bizlere bildirebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.