Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
14 Ekim 2021, 20:30
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1138

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 54-55. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 54-55. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları” 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı konusu içerisinde 2. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 54 ve 55’teki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı olabileceğini düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 54-55. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları konusunda Ev Adresimiz konusunu işledik.

2. Sınıf Yıldırım Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 54-55. Sayfa Cevapları Ev Adresimiz

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 54 Ders Kitabı Cevapları

Postacılar mektupları doğru yerlere nasıl götürüyorlar? Onların işini kolaylaştıran nedir?
Cevap: Postacılar mektupları adresler sayesinde doğru yere götürüyorlar. Her evin, her dairenin adresi farklıdır. Her dairenin bağlı olduğu bir mahalle, cadde, sokak, bina numarası ve kapı numarası vardır. Bu sayede postacı ve kuryeler doğru adresleri bulabiliyorlar.

Resmi inceleyiniz. Emel’in okuldan eve gitmek için hangi cadde veya sokaklardan geçmesi gerektiğini söyleyiniz.
Cevap: Emel okula gidebilmek için öncelikle Hürriyet Caddesi’ndeki yaya geçidini kullanmalı ardından Cumhuriyet Caddesi’ndeki yaya geçidine yönelerek yaya geçidinden Vatan Sokağa girmelidir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 54 Ders Kitabı Cevapları (1)

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 55 Ders Kitabı Cevapları

Güvenli Kişileri Belirleyelim

Engin, ailesiyle pazara gitti. Meyve ve sebzelere bakarken ailesinden uzaklaştığını fark etti. Engin kimlerden yardım istemelidir? İşaretleyiniz.
Cevap: Engin Polis veya Zabıta’nın yanına giderek yardım istemelidir. Zabıta veya polise kendini tanıtıp ailesinden birisinin telefon numarasını ve adını-soyadını vererek yardım istemelidir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Yıldırım Yayınları Sayfa 55 Ders Kitabı Cevapları

Ev adresinizi niçin tanımadığınız kişilere vermemelisiniz?
Cevap: Ev adresimizi ve diğer kişisel bilgilerimizi tanımadıklarımıza vermemeliyiz. Çünkü bazı insanlar kötü niyetli davranışları olabilir. Evimize gelerek istemediğimiz davranışlarda bulunabilirler.

Aile büyüklerinizden birinin telefon numarası defterinize yazınız. Yazdığınız numarayı ezberleyiniz.
Cevap: (Annenizin, babanızın, abinizin veya ablanızın telefon numaralarından birini ezberleyip defterinize yazmanız gerekmektedir.)

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 54-55. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları” 2021-2022

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 54-55. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları” 2021-2022 Eğitim-öğretim yılı konusunda 2. Sınıf öğrencilerimizin ve veliler arasında bulunan 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Öğrencilerimiz ve velilerimiz gönül rahatlığıyla konumuzun içerisindeki cevapları inceleyip kullanabilirler. Kullanmış olduğu cevaplar uzman editörlerimiz tarafından yazılıp yayınlanmaktadır.

5/5 - (1 vote)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.