21 Mart 2021, 16:58
Furkan Yönetici

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 81-82-83. Sayfa Cevapları Beşgen Yayıncılık

2020-2021 2. Sınıf Beşgen Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı 81-82-83. sayfa cevapları Günlük Planımı Uyguluyorum

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Sayfa 81 Ders Kitabı Cevapları

GÜNLÜK PLANIMI UYGULUYORUM

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Resimlerdeki çocukların neler yaptıklarını zamanını da belirterek anlatınız. Sizce bu çocuklar günlük işlerini doğru zamanda yapıyorlar mı? Söyleyiniz.
Cevap:  Sol üstteki görselde saat 11.000’de çocuk yatıyor. Sağ üst görselde çocuk saat 00.00’da ders çalışıyor. Sol alt görselde çocuk ailesiyle birlikte saat 23.00’de televizyon izliyor. Sağ alt görseldeki çcouk saat 21.00’de bisiklet sürüyor.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Sayfa 81 Ders Kitabı Cevapları

Planlı yaşamak size neler kazandırır?
Cevap: Planlı yaşamak hayatımızı düzene sokar. Arkadaşlarımıza gidemeyeceğimiz buluşma sözleri söylemeyiz. Kullanacak boş vakitlerimizi hesaplarız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Sayfa 82 Ders Kitabı Cevapları

• Aşağıdaki resimlerde günlük planınızda yer vermeniz gereken işlerden bazıları verilmiştir. Bu işleri yaptığınız zamanları düşününüz. Bu zamanları, saatlere akrep ve yelkovan çizerek belirtiniz.
Cevap:

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Sayfa 82 Ders Kitabı Cevapları

• Günlük planınızda bu işler için ne kadar süre ayırıyorsunuz?
Cevap: Günlük planımda okula 5-6 saat ayırırken diğer işlerime genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında vakit ayırıyorum.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Sayfa 83 Ders Kitabı Cevapları

• Aşağıdaki her boyalı kutucuk bir saatlik süreyi ifade etmektedir. Eda’nın, resimlerdeki işlere ayırdığı süreleri karşılaştırınız. Bu sürelerin uygun olup olmadığını belirtiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Beşgen Yayıncılık Sayfa 83 Ders Kitabı Cevapları

• Gün içerisinde planladığınız işleri uyguluyor musunuz? Bu işleri planınıza uygun sürede mi gerçekleştiriyorsunuz? Açıklayınız.
Cevap: Gün içerisinde planladığım işleri uyguluyorum. Bu işleri önceden planladığım için uygun sürelerde gerçekleştirebiliyorum.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 96-97-98-99. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
Forum Sınıf Copyright © 2018-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S