Cevap Yaz
30 Kasım 2022, 15:05 - Zülal Güneş Yazdı

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 255-256. Sayfa Cevapları ADA Yayınları

2.Sınıf Türkçe Ders Kitabı 255-256. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 2. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde 8. Tema Değerlendirme Çalışmaları Cevapları konusunun da bulunduğu 2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 255-256 Cevapları konusunu paylaştık. 8. Tema Değerlendirme Çalışmaları konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 255-256. Sayfa Cevapları ADA Yayınları

2.Sınıf ADA Yayınları Türkçe Ders Kitabı 255-256. Sayfa Cevapları 8. Tema Değerlendirme Çalışmaları

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 255 Cevapları ADA Yayınları

1. Aşağıdaki konuşmaları okuyunuz. Hangi çocuğun sorumluluk sahibi olduğunu işaretleyerek belirtiniz
Cevap:

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı ADA Yayınları Sayfa 255 Ders Kitabı Cevapları


2. Aşağıdaki şekillerin anlamlarını yazınız
Cevap:

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı ADA Yayınları Sayfa 255 Ders Kitabı Cevapları (1)


3. Cümleyi tamamlayınız
Cevap: Bazı atıklar çöp değildir. Bunlar geri dönüşüme girebilecek olan atıklardır. Bu sayede hem israf önlenmiş olunur hem de doğaya zarar verilememiş olunur. 


2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 256 Cevapları ADA Yayınları

4. Alışveriş yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Kısaca yazınız.
Cevap: Alışveriş yaparken öncelikle alacağım ürünlerin ihtiyaçlarım olduğunu kontrol ederek alışverişe çıkıyorum. Daha sonra ürünlerin üzerinde tarihlerini kontrol ederek alıyorum. Kasada ise fişimi almadan gitmiyorum.


5. Aşağıda, bir yiyeceğin üretimi anlatılıyor. Görselleri inceleyiniz. Bu yiyeceğin soframıza gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğini ve adını yazınız.
Cevap: Çiftçiler ilk olarak buğdayın tohumlarını sürülen tarlaya ekerler. Bu tarla sulanarak buğdayların büyüyüp olgunlaşması sağlanır. Daha sonra buğdayı hasat ederler. Saplarından ayrılan buğdayları un fabrikalarına gönderirler ve bu buğdaylar un haline getirilir. Un fırınlara gelir ve fırıncılar bunu hamur yapar ve ekmek pişirir. Daha sonra pişen ekmekleri bizler satın alırız.


2.Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 255-256. Sayfa, 8. Tema Değerlendirme Çalışmaları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.