Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
26 Mayıs 2019, 11:50
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 223. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

2020-2021 3. Sınıf Anadol Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 223. sayfa cevapları Elektriğin Güvenli Kullanımı

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Fen Bilimleri  Anadol Yayıncılık Sayfa 223 Ders Kitabı Cevapları

3. BÖLÜM: ELEKTRİĞİN GÜVENLİ KULLANIMI

Hazırlık Sorusu: Evinizde kullandığınız elektrikli araç gereçler bozulduğunda ne yapılmalıdır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Evimizde kullandığımız elektrikli araç gereçler bozulunca eğer sorunu biliyorsak kendimiz tamir etmeliyiz bilmiyorsak yetkiliyi arayıp tamir etmesini istemeliyiz.

Elektrikli araç gereçlerin ve elektrik kaynaklarının hayatınız için ne kadar önemli olduğunu öğrendiniz. Fakat elektrikli araç gereçler dikkatli kullanılmadıklarında yangına, can ve mal kaybına neden olabilirler. Örneğin, şehir elektriği ile çalışan elektrikli araç gereçlerin suyla temas etmesi elektrik çarpmasına sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaşan insan, elektriğin şiddetine göre yaralanabileceği gibi hayatını da kaybedebilir. Bunlara ek olarak yanlış kullanılması sonucunda elektrikli araç gereçler bozulabilir.

Aşağıdaki görselde verilen elektrikli araç gereçleri dikkatli kullanmak için yapmamız gerekenler nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Saç kurutma makinesini saçımız ıslakken dikkatli kurumalıyız, televizyonu çok yakından izlememeliyiz, ütü sıcakken demirine dokunmamalıyız.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 220-221-222. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.