Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
30 Temmuz 2021, 14:57
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1113

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı 27-28-29-30. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Yardımcı Kaynak

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı 27-28-29-30. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Yardımcı Kaynak 2021-2022 konusunda 3. Sınıf öğrencilerinin ihtiyaç duyacağı sayfa cevaplarını paylaştık. Hayat Bilgisi MEB Yayınlarının 27-28-29 ve 30. sayfadaki etkinlik ve sayfa cevaplarını paylaştık.

Eksik yada hatalı olduğunu düşündüğünüz kısımları sitenin en altında bulunan Yorumlar bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

3. Sınıf MEB Yayınları Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Yardımcı Kaynak 27-28-29-30. Sayfa Cevapları Tutumlu Kullanalım ve Meslekleri Araştırıyorum

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 27 Çalışma Kitabı Cevapları Yardımcı Kaynak

TUTUMLU KULLANALIM

1. ETKİNLİK: Okulunuzda kullandığınız kaynakların neler olduğunu okların uçlarını yazınız.

  • Elektrik
  • Su
  • Doğalgaz
  • Sabun
  • Kağıt

2. ETKİNLİK: Kaynakların tasarruflu kullanılması için neler yapılabilir? Önerilerinizi aşağıdaki yazı alanına yazınız.
Cevap: Kaynaklarımızı tasarruflu kullanabilmek için bu kaynakları gereğinden fazla kullanmamalıyız. Örneğin sabah aydınlık yerlerde ışık açmamalıyız, ellerimizi sabunlarken musluğu kapatabiliriz. Kağıtlarımızı özenli kullanıp hata yaptığımız yeri yırtmak yerine silgiyle silebiliriz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 28 Çalışma Kitabı Cevapları Yardımcı Kaynak

3. ETKİNLİK: Aşağıdaki görseli inceleyiniz. Sizce görsel ile ne anlatılmak isteniyor? Düşüncelerinizi yazı alanına yazınız.
Cevap: Görselde tasarrufa dikkat çekilmek istenmiştir. Kullandığımız sular dünyadaki denizleri kurutuyor ve bunun sonucunda bir gün suyumuz bitecek.


4. ETKİNLİK: Aşağıdaki görseli inceleyiniz. Görseldeki çocuğun davranışı ile ilgili neler söylersiniz? Onu nasıl uyarırsınız.
Cevap: Çocuk kitapları özensiz bir şekilde kullanıp sayfalarını yırtmakta. Kitapları kafasında tutup sayfalarını buruşturuyor ve boyamakta. Bunun doğru olmadığını, kitapların gelişigüzel boyanmaması gerektiğini söylerim. Kitapların sayfasını yırtmaması gerektiğinide söylerim.

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 29 Çalışma Kitabı Cevapları Yardımcı Kaynak

MESLEKLERİ ARAŞTIRIYORUM

1. ETKİNLİK: Aşağıdaki nesnelerin hangi meslek dallarına ait olduğunu görselin altına yazınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı 27-28-29-30

3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 30 Çalışma Kitabı Cevapları Yardımcı Kaynak

2. ETKİNLİK: Aşağıda görselleri verilen meslekler hangileridir? Bu meslek sahiplerinin en belirgin özelliklerini araştırarak yazınız.

Can Kurtaran

Bu meslek can kurtaran mesleğidir. Can kurtaranlar can yeleği giyip insanların yüzdüğü yerlerde bulunurlar. Boğulma tehlikesi geçiren kişilere müdahale eder ve plaj kurallarının uygulanmasını sağlar.


Veterinerler hayvan doktorudur. Hayvanlar üzerine eğitim almıştır. Hayvanların hastalıklarını tespit edip tedavi olmalarını sağlar. Bazı hayvanların sağlık durumlarını kontrol edip aşıda yapabilirler.


Göz doktorları gözünde rahatsızlık olan insanlara bakarlar. Gözünde rahatsızlık olan hastaların hastalığını yada sorununu tespit eder. Hastalarına gözlük verebilir yada göz damlası verebilir.


Öğretmenler genelde küçük yaştaki çocuklara eğitim verirler. Rehber Öğretmeni, Sınıf Öğretmeni, Resim Öğretmeni gibi öğretmenler vardır. Bazı öğretmenler büyük yaştaki insanlarada eğitim verebilirler


3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı 27-28-29-30. Sayfa Cevapları


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 180-181-182-183. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.