Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
1 Ekim 2021, 8:54
Betül Betül
Yönetici
Konu Sayısı: 62

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 132-133-134. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 132-133-134. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 3. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yayınlamış olduğumuz 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 132-133 ve 134’teki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatalı olabileceğini düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 132-133-134. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları konusunda Ülkem İçin Görevlerimi Yaparım başlıklı metni cevaplandırdık.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 132-133-134. Sayfa Cevapları Ülkem İçin Görevlerimi Yaparım

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 132 Ders Kitabı Cevapları

Arkadaşlarınızla grup çalışması yaparken grup üyelerinden birinin görev ve sorumluluklarını yerine getirmediğini düşününüz. Bu durumda ne tür sıkıntılar yaşanır? Tartışınız.
Cevap:Görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen kişinin yüzünden hepimiz etkileniriz. Grup içinde herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Polisin görevini yapmadığını düşünün bir adamın öldürülürken izlese ve görevini yapmasa ne olurdu aynı bunun gibi bir sürü örnek verebilirim. Herkes üzerine düşen görevi yapmalı.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 134 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK
Siz de aşağıda verilen alana, görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmenin önemiyle ilgili bir yazı yazınız. Yazınızı arkadaşlarınıza okuyunuz
Cevap: Görev ve sorumluluklarımız bizlere verilmiş üstümüze düşen yapmamız gereken şeylerdir. Görevini yerine getirmemiş bir insan ne ülkesine nede insanlığa bir faydası olamaz. Grup olarak bir ödev yapıldığında ve sen üzerine düşeni yapmadığında o insanların emeklerini de hiçe saymış olacaksın, grup içindeki saygınlığınızı kaybedersiniz. Görev ve sorumluluklarını yapmayan bir insan mutlu olamaz.


Evde ve okuldaki sorumluluk ve görevleriniz nelerdir? Bunları yerine getirmek için neler yapıyorsunuz? Söyleyiniz
Cevap: Evdeki sorumluluklarımız ve görevlerimiz yattığımız yatağı toplamak , etrafı dağıtmamak ve bize verilen yapabileceğimiz işleri yapmaktır. Okuldaki görev ve sorumluluklarımız ödevlerimizi yapmak zamanında teslim etmek, öğretmenlerimizin dediklerini yapmak , etrafı temiz tutmak ve arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize karşı saygılı olmaktır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 132-133-134. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

Oyla post
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.