Cevap Yaz
20 Nisan 2022, 19:51 - Beyza Sultan Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 137-138-139. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3.Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 137-138-139. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 3. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Milli Birlik ve Beraberliğimiz konusunun da bulunduğu 3. sınıf hayat bilgisi ders kitabı sayfa 137-138-139 cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 137-138-139. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3.Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 137-138-139. Sayfa Cevapları Milli Birlik ve Beraberliğimiz

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 137 Ders Kitabı Cevapları

Sizce, Kurtuluş Savaşı’nı kazanmamızın en önemli nedenleri nelerdir? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Kurtuluş Savaşı’nı kazanmamızın en önemli nedenleri Milletimizin birlik ve beraberlik içinde mücadele etmesi, yokluk içinde iken bile pes etmeden vatanı korumanın ne kadar önemli olduğunu vatan giderse ölmenin daha iyi olacağını düşünen milletin, birlik ve beraberliğinden doğan bir güçle savaşın kazanılmasıdır.

Milletimiz düşmanlara karşı hiçbir zaman yılmamıştır. Her zaman savaşmış asla teslim olmamıştır. Vatanı uğruna canını veren bir milletin torunları olarak bu düşünceyi hiçbir zaman unutmamalıyız.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 139 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Aşağıdaki alana, milletimizin düşmanlara karşı gösterdiği kahramanlığı anlatan bir resim çiziniz.
Cevap: Bu etkinlik öğrenci tarafından yapılacaktır. 


Araştırmanız sonucunda, millî birlik ve beraberliğimizin toplum hayatımıza katkıları konusunda neler öğrendiniz? Söyleyiniz.
Cevap: Millî birlik ve beraberliğimizin toplum hayatımıza katkıları insanların birbirine güveninin artması, güçlü toplumların oluşması, tarihini bilen kendinden emin toplumların yetişmesi, toplumda birbirine saygı duyan insanların olmasına katkı sağlar.


3.Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 137-138-139. Sayfa, Milli Birlik ve Beraberliğimiz 2022-2023 konusu içerisinde eksik veya hatalı bir durumla karşılaşmanız durumunda bunu bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.