Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
30 Nisan 2021, 11:09
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 141-142-143. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

2020-2021 3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 141-142-143. sayfa cevapları  Parklarda Güvenlik

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 141 Ders Kitabı Cevapları

PARKLARDA GÜVENLİK

Soru: Arkadaşlar okulda, evde ve trafikte güvenliğimiz için birçok kurala uymamız gerektiğini öğrendik. Peki, oyun alanlarında hangi güvenlik kurallarına uymallıyız? Görselleri inceleyiniz. Metinleri okuyunuz.

Cevap:  Trafiğe uzak oyun alanlarında oynamalıyız, bisiklet, kaydırak gibi oyun aletlerini kullanırken dirsek, kask ve dizlik kullanmalıyız.

Oyun alanlarındaki oyuncaklara sıra ile binmeliyiz. Örneğin salıncakları kullanırken arkadaşlarımızın da haklarına saygı göstermeliyiz. Salıncak sırası bekleyen arkadaşlarımız varsa onları uzun süre bekletmemeliyiz.

Parklarda bulunan oyuncaklarla oynarken güvenlik kurallarına uymalıyız. Örneğin kaydıraktan kayarken ellerimizi asla bırakmamalıyız.

Oyun alanlarında kazalara sebep olabilecek davranışlar yapmamalıyız. Örneğin hareket hâlindeki salıncağın önünden veya arkasından geçmemeliyiz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 142 Ders Kitabı Cevapları

Bisiklet, paten, kaykay veya kızak gibi araçları dikkatli kullanmalıyız. Bu araçlarla hız yapmamalı, kask, dizlik ve dirseklik takmalıyız.

Oyun oynarken kaçan topumuzun veya kaçan herhangi bir oyuncağımızın peşinden koşmamalıyız. Bu durumlar ciddi kazalara sebep olabilir.

Soru: Parkta oyun oynarken karşılaştığınız bir kazayı ve bu kazanın sebebini anlatınız.
Cevap: Parkta iken arkadaşım kaydıraktan düşüp dirseğini incitmişti. Dirseği kanamaya başlayınca hemen annesine haber verdim. Arkadaşımın dirseğinin kanamasının sebebi kaydıraktan ters olarak kaymasıydı.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 143 Ders Kitabı Cevapları

• Parklardaki oyuncakları kullanırken hangi güvenlik kurallarına uymalıyız? Aşağıya listeleyiniz.

  • Trafiğe uzak yerlerde oyun oynamalıyız.
  • Oyun aletlerini kullanılması gerektiği gibi kullanmalıyız.
  • Bisiklet, kaydırak, paten gibi aletleri kullanırken kask, dirseklik ve dizlik kullanmalıyız.
  • Başkalarına zarar vermeden oynamalıyız.

• Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Çocuklar hangi kurallara uymuyorlar. Siz olsanız nasıl davranırdınız? Noktalı yere yazınız.

Cevap: Çocuklar hızlı bir alet kullanırken dirseklik, kask ve dizlik takmamışlardır. Bisikleti kullanan çocuk ise çok dik bir yerden indiği için kendine zarar verebilir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 134-135-136-137-138-139-140. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.