Cevap Yaz
3 Haziran 2022, 21:13 - Beyza Sultan Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 147-148-149-150. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3.Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 147-148-149-150. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 3. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Ülkemize Katkıda Bulunmuş Kişileri Merak Ederim konusunun da bulunduğu 3. sınıf hayat bilgisi ders kitabı sayfa 147-148-149-150 cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 147-148-149-150. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3.Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 147-148-149-150. Sayfa Cevapları Ülkemize Katkıda Bulunmuş Kişileri Merak Ederim

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 147 Ders Kitabı Cevaplar

Sizce, bir insanın ülkesine katkıda bulunması için ne yapması gerekir? Söyleyiniz.
Cevap: Bir insanın ülkesine katkıda bulunması için ülkesini sevmeli, ülkesini geleceği için sıkı çalışmalı ve ülkesinin çıkarları için hareket etmelidir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 148 Ders Kitabı Cevaplar

Yukarıda gördüğünüz gibi birçok isim söyledik. Siz de bu konuda aklınıza gelen isimleri söyleyiniz.
Cevap: Mehmet Akif ERSOY, Jale İnan,  Nuri Demirağ, Mehmet Ali Kâğıtçı,  Engin Arık,  Nene Hatun  Naim Süleymanoğlu, Vecihi Hürkuş.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 149 Ders Kitabı Cevaplar

Önceki sayfada ve aşağıda verilen kişilerle ilgili Genel Ağ’dan bir araştırma yapınız. Araştırma sonucunda öğrendiğiniz bilgileri yazınız.
Cevap:

Engin Arık: Fizik alanında yaptığı çalışmalarla tüm dünyada tanındı. Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’ne (CERN) üye olmuştur. Türkiye’nin toryum ve bor madenleri açısından zengin olduğunu belirterek bu madenlerle ilgili çalışmalar yürütmüştür.

Jale İnan: Türkiye’nin ilk kadın arkeologudur. Uzun yıllar devam eden bilimsel kazılarla, Perge ve Side antik kentlerinin ortaya çıkarılmasını sağladı.

Nene Hatun: Kurtuluş Savaşı’ndan önce yapılan Osmanlı-Rus Savaşı’nda Erzurum’un savunulmasında kahramanca mücadele veren Türk kadınıdır. 

Vecihi Hürkuş: Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisidir. İlk sivil ve askerî uçağı yapan, ilk özel hava yolu şirketini kuran kişidir. Kurtuluş Savaşı’na pilot olarak katılmıştır.

Nuri Demirağ: Yurdumuzda ilk demiryolu yapımını gerçekleştiren ve havacılık sanayisini kuran iş adamıdır.Türkiye’de ilk uçak fabrikasının kuruluşunu ve ilk yerli paraşüt üretimini gerçekleştirdi. Nuri Demirağ’a soyadını Atatürk vermişti.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 150 Ders Kitabı Cevaplar

1. Ülkemize katkıda bulunmuş kişilerden bildikleriniz kimlerdir? Söyleyiniz.
Cevap: Mehmet Akif ERSOY, Jale İnan,  Nuri Demirağ, Mehmet Ali Kâğıtçı,  Engin Arık,  Nene Hatun  Naim Süleymanoğlu, Vecihi Hürkuş, Aziz Sancar.


2. Ülkemize katkıda bulunmuş kişileri tanımamız neden önemlidir? Görüşlerinizi paylaşınız.
Cevap: Ülkemize katkıda bulunmuş kişileri tanımamız onların başarılarını, izledikleri yolu rol model olarak almamız için önemlidir.


3.Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 147-148-149-150. Sayfa, Ülkemize Katkıda Bulunmuş Kişileri Merak Ederim konusu içerisinde eksik veya hatalı bir durumla karşılaşmanız durumunda bunu bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.