Cevap Yaz
6 Haziran 2022, 17:40 - Furkan Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 155-156-157-158-161. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3.Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 155-156-157-158-161. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 3. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde  Hayvanların ve Bitkilerin Önemini Bilirim / Meyve ve Sebzelerin Nasıl ve Nerede Yetiştiğini Bilirim gibi konularında bulunduğu 3. sınıf hayat bilgisi ders kitabı sayfa 155-156-157-158-161 cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 155-156-157-158-161. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3.Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 155-156-157-158-161. Sayfa Cevapları Hayvanların ve Bitkilerin Önemini Bilirim / Meyve ve Sebzelerin Nasıl ve Nerede Yetiştiğini Bilirim

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 155 Ders Kitabı Cevapları

HAYVANLARIN VE BİTKİLERİN ÖNEMİNİ BİLİRİM

Hayvanlar ve bitkiler olmasaydı hayatımız nasıl olurdu? Görüşlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Hayvanlar ve bitkiler olmasaydı hayatımızdan bir çok besin ve temel ihtiyaçlarımızdan mahrum kalırdık. Et, bal, süt, yumurta, peynir, yoğurt ve buna benzer bir çok besinden mahrum kalırdık. Ayrıca doğanın dengesi bozulurdu.


Peki, bu konuda siz ne dersiniz? Hayvanlar ve bitkiler olmasaydı yaşayabilir miydik?
Cevap: Hayvanlar ve bitkiler olmasaydı yaşayamazdık. Çünkü hayvanlar bizim temel besin gıdalarımızı karşılıyor. Bitkilerde aynı şekilde gıdaları karşılamanın yanı sıra oksijen kaynaklarımızdır. Oksijen olmadan yaşayamayız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 156 Ders Kitabı Cevapları

1. ETKİNLİK

Aşağıda görselleri verilen ürünleri inceleyiniz. Hayvanlardan elde edilen ürünlerin altına “H”, bitkilerden elde edilen ürünlerin altına “B” yazınız.
Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 156 Ders Kitabı Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 157 Ders Kitabı Cevapları

2. ETKİNLİK

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz.

Resimlerde gördüğünüz yerlerin hangisinde yaşamak istediğinizi, nedenleriyle anlatınız.
Cevap: Yukarıda temiz ve sakin olan bir yerde yaşamak isterdim. Kalabalıklar içerisinde ve kirli bir ortamda yaşamak istemezdim. Huzurlu, sağlıklı ve daha yaşanabilir bir ortam için yukarıdaki resmi tercih ederim.


Bitki ve hayvanların bizim için önemi nedir? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Bitkiler ve hayvanlar bizim temel gıda maddelerimizdir. Ayrıca onlar doğanın dengesini sağlayarak bir düzen oluşturmuş durumdalar. Bu düzen bozulursa bir çok sorun meydana gelebilir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 158 Ders Kitabı Cevapları

MEYVE VE SEBZELERİN NASIL VE NEREDE YETİŞTİĞİNİ BİLİRİM

Aşağıdaki şarkının sözlerini okuyunuz. Şarkıyı biliyorsanız söyleyiniz. Şairin bir ağacın yetişmesi ile ilgili neler söylediğini açıklayınız.
Cevap: Şair bir ağacın yetişmesinin başlangıcının bir tohumdan olduğunu söylemektedir. Bir tohumdan fidana daha sonrasında ağaca ondan sonrasında da ormanların olduğunu ifade etmiştir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 161 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK

Siz de çevrenizde yetişen meyve veya sebzelerden birini seçerek bunun nasıl yetiştiğini araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı aşağıdaki alana yazınız. Araştırmanızı görsellerle destekleyiniz.
Cevap: Öncelikle biraz portakal çekirdeğine ihtiyacımız vardır. Uygun bir ortamda bu portakal çekirdeklerini toprağa ekiyoruz. Toprağı biraz suladıktan sonra gölge alanda çimlendiriyoruz. Portakal yetiştiği dönemlerde soğuklardan korunmalı ve toprağı kurumamalıdır.  Ekildiği toprakta tuz miktarı düşük olmalıdır.


3.Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları 155-156-157-158-161. Sayfa, Hayvanların ve Bitkilerin Önemini Bilirim / Meyve ve Sebzelerin Nasıl ve Nerede Yetiştiğini Bilirim 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.