Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
24 Mayıs 2021, 12:33
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 161-162-163. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

2020-2021 3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 161-162-163. sayfa cevapları  Görev ve Sorumluluklar

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 161 Ders Kitabı Cevapları

GÖREV VE SORUMLULUKLAR

Soru: Ülkemizin gelişmesi için büyüklerimizin görevlerini ve sorumluluklarını en iyi şekilde yapmaları gerekir. Peki, biz çocukların üzerine düşen görev ve sorumluluklar nelerdir?
Cevap: Ailemize ev işlerinde yardım etmek, onların canını sıkacak davranışlar yapmamak, arkadaşlarımıza saygı göstermek gibi görev ve sorumluluklarımız vardır.

Yaşadığımız çevrede, evde ve okulda üzerimize düşen görev ve sorumluluklar vardır. Bunlardan biri de okulda öğretmenimizi dikkatli bir şekilde dinlemektir. Öğretmenimizi dikkatli dinlediğimizde derslerimizi daha kolay öğrenebiliriz.

Ödevlerimizi zamanında ve en iyi şekilde yapmalıyız. Okulda öğrendiğimiz konuları evde tekrar etmeliyiz. Kitap okumaya da yeteri kadar zaman ayırmalıyız.

Okul ve sınıf kurallarına uymak da sorumluluklarımız arasındadır. Kurallara uyduğumuz zaman kendimize iyi bir eğitim-öğretim ortamı sağlamış oluruz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 162 Ders Kitabı Cevapları

Millî bayram törenlerine katılmalı ve bayramlarda görev almalıyız. Aldığımız görevleri en iyi şekilde yapmak için çalışmalıyız. Örneğin görev aldığımız halk oyunu ekibinde hareketlerimizi doğru yapmaya özen göstermeliyiz.

Çevremizi temiz tutmalıyız. Temiz kullanmayanları uyarmalıyız. Çünkü yaşadığımız çevrenin korunmasından da sorumluyuz. Çevremizi korumak büyük küçük hepimizin görevidir.

Evimizde de görev ve sorumluluklarımız vardır. Bunlardan biri de oyuncaklarımızı toplamaktır. Evde yapmamız gereken işleri en iyi şekilde yapmaya çalışmalıyız.

Soru: Sizin görev ve sorumluluklarınız nelerdir? Örnekler veriniz.
Cevap: Evde yemek yedikten sonra yemeği kaldırmaya yardım etmek, ödevlerimi yapmak, anne-babama ev işlerinde yardım etmek benim görevimdir. Ödevlerimi yapmak arkadaşlarıma saygı göstermek sorumluluğumdur.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 163 Ders Kitabı Cevapları

• Evde, okulda ve yaşadığımız çevrede görev ve sorumluluklarınız nelerdir? Aşağıdaki tabloya yazınız.

• Aşağıdaki cümleyi uygun sözcükle tamamlayınız.

Görev ve sorumluluklarımızı eksiksiz yaparsak .ülkemiz. gelişir


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 158-159-160. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.