Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
17 Haziran 2021, 1:01
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 169-170-171-172. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

2020-2021 3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 169-170-171-172. sayfa cevapları  Milli Birlik ve Beraberlik

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 169 Ders Kitabı Cevapları

MİLLÎ BİRLİK VE BERABERLİK

Soru: Milli birlik ve beraberliğimizi çok güçlü hissettiğimiz günler hangileridir? Söyleyiniz.
Cevap: Milli birlik ve beraberliğimizi en çok Kurtuluş Savaşında hissettik. 

Kurtuluş Savaşı’mız, millî birlik ve beraberliğimizin en önemli örneğidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında Türk milletinin fedakârlıklarıyla Millî Mücadele kazanılmıştır. Türk halkı canını, malını vermiş ama ülkesini vermemiştir.

Bu yüzden millî bayramlarımız, millî birlik ve beraberliğimizin hissedildiği özel günlerdendir.
Millî bayramlarda evlerimizin pencerelerine, balkonlarına Türk bayrakları ve Atatürk posterleri asılır. Aynı değerlere sahip olmak birbirimize olan sevgi ve saygımızı arttırır.

Dinî bayramlarımız toplumsal paylaşımların olduğu günlerdir. Bu günlerde dargınlar barışır. İhtiyaç sahiplerine yardımlar yapılır. Yaşlılar ziyaret edilir. Çocuklara hediyeler verilir.
Dinî bayramlarda yardımlaşma ve dayanışma gibi değerlere daha çok önem verilir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 170 Ders Kitabı Cevapları

Ülkemiz adına millî yarışmalara katılan sporcuları izlediğimiz zaman milletçe seviniriz. Katıldığımız yarışmalarda madalya kazanmak tüm halkımızı mutlu eder.

Ülkemizde yaşanan bir afet, olumsuz bir durum karşısında milletçe birlikte hareket ederiz. İş birliği, yardımlaşma ve dayanışma içinde yaşadığımız afetleri en az zararla atlatabiliriz.

Düğünler, doğum günleri ve cenazeler toplum için önem taşıyan günlerdir. Bu günlerde yardımlaşma ve dayanışma artar. Mutlu günlerimizde ve üzgün olduğumuz günlerde birbirimize destek oluruz. İş birliği yaparak yardımlaşırız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 171 Ders Kitabı Cevapları

Soru: Millî birlik ve beraberlik bizlere neler kazandırır? Söyleyiniz.
Cevap: Milli birlik ve beraberlik kendi insanımız ile aramızdaki bağın kuvvetlenmesine, düşmana karşı tek vücut olmamızı sağlar.

• Millî birlik ve beraberliğimizin bizlere neler kazandırdığını araştırınız. Araştırma sonuçlarını aşağıdaki boş alana yazınız. Öğrendiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Milli birlik ve beraberlik kendi ülke insanımız ile aramızdaki bağı kuvvetlendirir. Aramızdaki samimiyeti ve yardımlaşmayı arttırır. Kurtuluş Savaşında üç kuruş kazanan bir adam üç kuruşunun hepsini ülkesi için feda etmiştir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 164-165-166-167-168. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.