Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
4 Aralık 2019, 15:51
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 180-181-182-183-184-185. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

2020-2021 3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 181-182-183-184-185. sayfa cevapları  Minnettar Olduklarımız

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 181 Ders Kitabı Cevapları

Mehmet Âkif Ersoy, İstanbul’da doğmuştur. Çok başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmiştir. Spor alanında da başarılı olan Mehmet Âkif güreş, yüzücülük, koşma ve gülle atma yarışmalarına katılmıştır. Edebiyat ve şiirle de ilgilenen şairimiz, dergilerde başyazarlık görevi üstlenmiştir.

Engin Arık, ülkemizin yetiştirdiği en önemli fizik profesörlerinden biridir. Isparta’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Fizik-Matematik Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Birçok öğrenci de yetiştiren Arık, çok önemli buluşlara imza atmıştır. 59 yaşında Isparta’da meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybetmiştir. Engin Arık, yaşamını bilimsel çalışmalara adamış bir bilim insanıdır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 182 Ders Kitabı Cevapları

Mehmet Ali Kağıtçı, İstanbul’da doğmuştur. Kimyager ve kâğıt mühendisidir. Fransa’da Kâğıt Mühendisliği Okulundan birincilikle mezun olmuştur. Ülkemizde ilk kâğıt fabrikasını İzmit’te o açmıştır. Kâğıtçılığın gelişmesi için gazete ve dergilerde yazıları yayımlanmıştır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 183 Ders Kitabı Cevapları

Soru: Ülkemize katkı sağlamış kişiler arasında sizi en çok kim etkilemiştir? Neden? Söyleyiniz.
Cevap: Ülkemize katkı sağlamış en önemli kişiler Nuri Demirağ ve Zihni Derin olabilir çünkü binlerce insan onların sayesinde çalışıp para kazanıyor.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 176-177-178-179. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Hayat Bilgisi 3 sınıf 184,

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.