Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
5 Aralık 2019, 13:10
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 218-219-220-221. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

2020-2021 3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 218-219-220-221. sayfa cevapları Geri Dönüşüm Yapalım

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 218 Ders Kitabı Cevapları

GERİ DÖNÜŞÜM YAPALIM

Günlük yaşantımızda birçok atık materyal oluşmasını sağlarız. Bu atıklardan biri de kâğıtlardır. Kâğıt atıkları çöpe atmamalıyız. Çünkü bu atıklar geri dönüşümle tekrar kullanılabilir hâle getirilebilir.

Plastik su şişeleri, eskimiş mutfak aletleri, saksılar ve deterjan kaplarını geri dönüşümle tekrar kullanabiliriz. Plastik atıkları da plastik toplama kutularına atmalıyız

Kırılmış cam bardaklar, tabaklar, süt şişeleri ve kavanozlar da geri dönüştürülebilir malzemelerdir. Bu atıklardan geri dönüşümle yeni ürünler yapılabilir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 219 Ders Kitabı Cevapları

Yağ tenekeleri, içecek kutuları, konserve kutuları, kullanılmayacak hâle gelmiş tencere, kaşık ve çatal gibi metal atıkları da değerlendirebiliriz. Metal atıkları metal toplama kutularına atmalıyız.

Soru: Geri dönüşümle ilgili hangi faaliyetleri yapabilirsiniz? Açıklayınız.
Cevap: Geri dönüşüm amacıyla okulumuzda plastik, cam ve metal atıklar için 3 ayrı kutu oluşturabilir ve atıkları ayrı ayrı toplayıp geri dönüşüm tesislerine gönderebiliriz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 221 Ders Kitabı Cevapları

• Evimizde, okulumuzda hangi atıkları geri dönüşümle tekrar kullanabiliriz? Yazınız
Cevap: Evimizde kullandığımız elektronik aletler bozulduğu zaman onları ayrı bir şekilde tutabiliriz, plastik ve kağıt gibi atıklarıda ayrı kutularda toplayıp geri dönüşüm tesislerine gönderebiliriz. Aynı şekilde okulda kağıt-metal-plastik ve pil gibi geri dönüşüm kutuları oluşturarak geri dönüşüm yapabiliriz.


• Geri dönüşümün faydaları nelerdir? Açıklayınız.
Cevap: Doğaya çok zarar veren ve toprağa dönüşmesi yüzlerce yıl süren maddeleri geri dönüşüm ile kullanılabilir hale getiriyor ve doğayı koruyoruz.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 212-213-214-215-216-217. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.