Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
24 Aralık 2019, 19:44
Enes Enes
Üye
Konu Sayısı: 144

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 49-50-51-52. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık

2019-2020 3. Sınıf Evren Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı 49-50-51-52. sayfa cevapları Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Sayfa 49 Ders Kitabı Cevapları

Bir yaşınızda ve son bir yıl içinde çekilmiş fotoğraflarınızı inceleyiniz. Her iki fotoğrafı karşılaştırarak fotoğraflarda gördüğünüz farklılıkları söyleyiniz.
Cevap: Bir yaşımdaki fotoğrafta şimdiki olduğu gibi teknoloji olmadığından şimdiki gibi çok katlı evler büyük yollar yoktu şimdiki teknoloji gelişmesi ile beraber gün geçtikçe ilerleyip gelişmesi farklılık gösteriyor.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Sayfa 52 Ders Kitabı Cevapları

Sizin çocukluğunuz ile aile büyüklerinizin çocukluk dönemi arasında en önemli farklılık sizce hangisidir? Neden?
Cevap: Büyüklerimizin çocukluk döneminde birlik beraberlik daha fazlaydı şimdiki teknoloji sayesinde çocukların dışarıda oynama gibi aktiviteleri çok azaldı.


Konuyu Pekiştirelim

Aile büyüklerinizden birisiyle (büyükanne, büyükbaba), onun çocukluğu hakkında bir röportaj yapınız. Röportajda elde ettiğiniz bilgileri kullanarak aşağıdaki çalışmayı yapınız. Kendi çocukluğunuz ile aile büyüklerinizin çocukluk dönemleri arasındaki farklılıkları yazınız.

  • Benim çocukluk dönemimin özellikleri: Benim çocukluk dönemimde pek fazla dışarıdaki aktivtelerde bulunmayıp telefon, bilgisayar veya tablet gibi teknolojik eşyalar ile vakit geçirdim.
  • Aile büyüğümün çocukluk döneminin özellikleri: Aile büyüğümün çocukluk döneminde anlattıkları kadarıyla hep beraberlermiş birlik beraberlik içindelermiş.

Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 42-43-44-45-46-47. Sayfa Cevapları Evren Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.