22 Eylül 2021, 14:25
Beyza Sultan Yönetici

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 50-51-52. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 50-51-52. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 3. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 50-51 ve 52’deki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatalı olduğunu düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 50-51-52. Sayfa Cevapları Komşuluk İlişkilerine Önem Veririm

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 50 Ders Kitabı Cevapları

En yakın olduğunuz komşularınızın adları nelerdir? Onlarla birlikte neler yapıyorsunuz? Anlatınız.
Cevap: En yakın komşularımız Ayşe Teyze ve Necla Teyze. Beraber sohbet ediyor. Birbirimize çaya gidiyoruz. Geçtiğimiz yaz beraber tatile gittik. Komşularımız gerçekten çok iyi insanlar birbirlerine yardım eden, zorda biri varsa hemen ona elini uzatan ellerinden geldiğince o kişinin iyi olması için uğraşan, kalbi temiz insanlardır komşularımız.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 52 Ders Kitabı Cevapları

ETKİNLİK
Komşularınızın size ve ailenize katkılarını anlatan bir yazı yazınız. Ardından, yazınızı ifade eden bir resim çiziniz.
Cevap: Sıkıntılarımız olduğunda birbirimize destek oluruz. Bayramlarda birbirimize gider bayramlaşır ufak tefek hediyeler alırız. Komşuluk bağlarımızın özellikle bayramlarda değerli olduğunu çok daha net hissediyorum. 


Komşuluk ilişkilerinin iyi olması neden önemlidir?
Cevap: Komşuluk ilişkilerinin iyi olması nedeni toplum olarak yardımlaşan ve yardıma ihtiyacı olan kişiler olmamız. Bir kimsenin sıkıntısı varsa hemen o kişinin sıkıntısı çözülmeye çalışılır. O kişi iyi olsun diye herkes elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışır.

Toplum olarak iyi niyetli, iyi kalpli insanlarız. Çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunur birbirimize destek olur. İçimizde kötülük barındırmayız. İyi geçinir elimizden geldiğince mutlu oluruz. Komşuluk ilişkilerinin iyi olmasını nedeni kimsenin kabinde kötülük olmaması ve herkesin birbirine yardım etmek istemesidir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 50-51-52. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları 2021-2022

1.7/5 - (3 votes)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf
Forum Sınıf AramaaDers ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 3. sınıf türkçe sayfa 11 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
Forum Sınıf Copyright © 2018-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S