Cevap Yaz
12 Nisan 2022, 1:17 - Betül Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 89-90-91-92. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 89-90-91-92. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 3. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 89-90-1 ve 92’deki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatalı olabileceğini düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 89-90-91-92. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları konusunda Kendimin ve Toplumun Sağlığını Korurum isimli konunun Cevapları paylaşılmıştır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 89-90-91-92. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları

3.Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 89-90-91-92. Sayfa Cevapları Kendimin Ve Toplumun Sağlığını Korurum

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 89 Ders Kitabı Cevapları

Özlem, çok sayıda insanın olduğu bir yerde elleriyle her şeye dokunuyor. Sizce Özlem, bunu yaparak sağlığını tehlikeye atmış olabilir mi? Neden? Söyleyiniz.
Cevap: Özlem elleriyle her şeye dokunarak sağlığını tehlikeye atmıştır çünkü herkesin dokunduğu yerlerde bakteriler hastalık yapabilecek şeyler vardır. Özlem her şeye dokunmamalı ve ellerini sürekli yıkamalıdır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 92 Ders Kitabı Cevapları

1. ETKİNLİK

Aile büyüklerinizle gittiğiniz bir ortak kullanım alanında neler yaptığınızı düşününüz. Ardından, burada kendinizin ve toplumun sağlığını korumak için neler yaptığınızı yazınız.
Cevap: Ailemle birlikte hastaneye hasta ziyaretine gittik. Gittiğimizde uzaktan selamlaştık. Hastane bakterilerin daha fazla olduğu bir yerdir ve daha tedbirli olmak zorundayız. Annem hiçbir şeye gereksiz yere dokunmamız gerektiğini söyledi. Hasta ziyaretini kısa tuttuk, böyle ortamlarda çok fazla bulunmamalıyız. Hastaneden çıkar çıkmaz ellerimizi yıkadık hepimiz. Bizler kendimizi korumak için bu şekilde davrandık.


2. ETKİNLİK
Aşağıdaki alana yazınızı destekleyen bir resim çiziniz.
Cevap: 3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları Sayfa 92 Cevapları


1. Herkese açık yerlerde sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız? Söyleyiniz.
Cevap: Açık yerlerde sağlığımız korumak için her yere boştan boşa dokunmamalıyız eğer dokunduysak ellerimiz yıkamalıyız.

Herkese açık yerlerde başkalarının sağlığını korumak için nasıl davranmalıyız? Söyleyiniz.
Cevap: Herkese açık yerlerde başkalarının sağlığını korumak için yediğimiz içtiğimiz şeyleri etrafa atmamalı kullandığımız peçeteleri çöp kutusuna atmalıyız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 89-90-91-92. Sayfa Cevapları Pasifik Yayınları 2022-2023

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.