Cevap Yaz
17 Mayıs 2022, 12:18 - Betül Yazdı

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 162-167. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

4.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 162-167. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular İnsan ve Çevre konusunun bulunduğu 4. sınıf fen bilimleri ders kitabı sayfa 162-167 cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 162-167. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

4.Sınıf Anka Yayınevi Fen Bilimleri Ders Kitabı 161-162-163-164-165-166-167. Sayfa Cevapları İnsan Ve Çevre

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Yayınevi Sayfa 162 Cevapları

Hazırlık Çalışması

Sema, öğretmeni ve arkadaşlarıyla birlikte bir fabrikaya geziye gitmişti. Fabrikada üretilen ürünleri incelediler. Sema, fabrikadaki görevliye burada oluşan atıkların nereye atıldığını sordu. Görevli ona, atıkların birçoğunun fabrikanın ısınmasında kullanıldığını söyledi. Bu durum Sema’ya çok ilginç gelmişti. Atıkların tekrar kullanılması neden önemliydi?
Cevap:  Atıkların tekrardan kullanılması tasarruf yapmak için önemlidir. Eğer o atıklar tekrardan kullanılmasaydı başka yakacaklara ihtiyaç duyulacaktı ve boştan boşa israf edilmiş olunurdu.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Yayınevi Sayfa 167 Cevapları

1. Bölüm Sonu Değerlendirme

1) Zehra elindeki atıkları çöpe atmadan önce ayrıştırıp geri dönüştürülebilenleri geri dönüşüm kutusuna atmak istiyor. Atıkları, uygun olan geri dönüşüm kutularıyla oklar yardımıyla eşleştirerek Zehra’ya yardımcı olalım.
Cevap: 
4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Yayınevi Sayfa 167 Cevapları

2) Gözlerimizi kapatıp suların kirlendiği, doğal gazın kalmadığı ve besin sıkıntısının yaşandığı bir dünya düşünelim. Böyle bir dünyada yaşamanın zorluklarını ve elektrik, su, besin gibi kaynakları tasarruflu kullanmanın önemini resim, şiir, hikâye gibi çeşitli yöntemler kullanarak aşağıdaki boşluğa ifade edelim
Cevap:

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Yayınevi Sayfa 167 Cevapları


4.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları 162-167. Sayfa, İnsan ve Çevre 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.