Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
24 Mart 2021, 13:02
Gülsüm Gülsüm
Üye
Konu Sayısı: 446

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 67-68-69-70. Sayfa Cevapları KOZA Yayıncılık

4. Sınıf KOZA Yayınları Türkçe Ders Kitabı 67-68-69-70-71. Sayfa Cevapları Dinleme/İzleme: ATATÜRK

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı KOZA Yayıncılık Sayfa 67 Ders Kitabı Cevapları

HAZIRLIK

1-Atatürk’ün öğrencilik yaşamı hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Zübeyde Hanım’ın isteği üzerine Mahalle mektebine gönderilmiştir.Mahalle mektebinden sonra Şemsi Efendi İlkokuluna gönderilmiştir.İlkokulunu tamamladıktan sonra Selanik Mülkiye Rüştiyesine gitmiştir.Asker olmak istediği için orta okul eğitimine Selanik Askeri Rüştiyesinde devam edip ortaokulu orada bitirmiştir.Liseyi Manastır Askeri idadisinde bitirmiştir.Buradan Harp okuluna daha sonra Harp Akademisinden Kurmay Yüzbaşı olarak mezun olup orduya katılmıştır.


2-Atatürk’ü büyük bir insan yapan koşullar nelerdir?
Cevap: Cesur, kararlı olması ve vatan sevgisi onu büyük bir insan yapmıştır.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı KOZA Yayıncılık Sayfa 68 Ders Kitabı Cevapları

1.ETKİNLİK: Ön sayfadaki görsellerden hareketle dinleyip izleyeceğiniz metinde, Atatürk’le ilgili olarak yer alabilecek bilgileri tahmin ederek aşağıya yazınız.
Cevap: Atatürk’ün doğumu, anne ve babası hakkında bilgiler, okuduğu okullar hakkında bilgiler, nerelerde görev yaptığı ve Cumhuriyet’ten önce yapılanlar hakkında konuşulacaktır.


2.ETKİNLİK: Metni izleyip dinlerken size ilginç gelen bilgileri aşağıya yazınız.
Cevap: ((Bu etkinlik öğrenci tarafında yapılması gerekmektedir.))


3.ETKİNLİK: Aşağıda bazı kelimeler ve bu kelimelerin anlamları verilmiştir. İzlediğiniz metinden hareketle kelimelerin anlamlarını tahmin ediniz. Ardından anlamlarıyla kelimeleri eşleştiriniz.
Cevap:

6-azametli
5-bahtiyar
2-cemiyet
3-karpit
4-ideal
1-fırka

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı KOZA Yayıncılık Sayfa 69 Ders Kitabı Cevapları

4.ETKİNLİK

a-İzlediğiniz videoda Atatürk’ün hayatı ile milletimizin özgürlük ve bağımsızlık için verdiği Millî Mücadele anlatılmaktadır. Metinde Atatürk’le ilgili bilgilerin yeterli düzeyde ve ilgi çekici bir şekilde verildiğini düşünüyor musunuz? Nedenleriyle açıklayınız.
Cevap: Yeterli olduğunu düşünüyorum.Daha detaylı bilgileri ileride de araştırma şansı sunmuştur.İlgi çekici anlatılmış ve görsellerle desteklenmiştir.Bu da hafızamıza yerleşmesine neden olur.

b-Siz olsaydınız metinde başka hangi bilgi ve görüntüleri kullanırdınız? Nedenleriyle yazınız.
Cevap: Atatürk’ün çocuklara olan ilgisinden ve onunla ilgili bilgiler verilmesini isterdim.

c. Aşağıdaki fotoğrafları inceleyiniz. Bu fotoğraflar Atatürk’ün yaşamının farklı dönemlerine aittir. Bu fotoğraflardan hareketle Atatürk’ün hayatının çeşitli dönemlerindeki çalışmalarına örnekler veriniz.
Cevap: Her türlü konuya değinen ve destek olan bir lider olduğunu anlıyoruz.Buradaki fotoğraflardan birinde başöğretmen olarak görüyoruz.Alfabeyi yenilediği çalışmalardan birisi olmalıdır.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı KOZA Yayıncılık Sayfa 70 Ders Kitabı Cevapları

5.ETKİNLİK: Atatürk’e karşı duygu ve düşüncelerinizi dile getirdiğiniz kısa bir metin yazınız. Sayfanın sağ alt kısmında yer alan yere imzanızı öğretmeninizden de gerekli desteği alarak atınız.
Cevap: Atatürk’ün bize verdiği ülkeyi, bağımsızlığı, özgürlüğü hayatım boyunca unutmayacağım.O na karşı minnet borcum var ve saygı duyuyorum.Onun istediği gibi bir Türk genci olmak için ilkelerini takip edeceğim.Teşekkürler Ata’m.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 61-62-63-64-65-66. Sayfa Cevapları KOZA Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.