Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
1 Ekim 2021, 13:42
Sena Sena
Yönetici
Konu Sayısı: 199

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 42-43-44. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 42-43-44. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında 5. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 42 ve 43’teki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatalı olabileceğini düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 42-43-44. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi konusunda Hz. Davud Peygamber ile ilgili soruları cevaplandırdık.

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 44. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 5. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 44’teki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 42-43. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 4. Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Davud (a.s.)

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Anka Yayınevi Sayfa 42 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik

Şiirde verilmek istenen mesaj nedir? Açıklayınız.
Cevap: Şiirde verilmek istenen mesaj orucun Allah katında çok değerli ve kıymetli olduğu. Oruç tutan kimselerinde kat ve kat fazlasıyla mükafatlandırılacağıdır.

Düşünelim-Hazırlanalım

Hz. Davud (a.s.) kimdir? Onun hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Hz. Davut Kudüs’te doğmuş olan bir peygamberdir. Kral olarak yaşamış aynı zamanda sesinin güzel oluşuyla da bilenen bir peygamberdir. 

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Anka Yayınevi Sayfa 43 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik

Yukarıdaki ayetlerde, Hz. Davud’un (a.s.) hangi özelliklerinden söz edilmektedir? Belirleyiniz.
Cevap: Yukarıdaki ayette kendisiyle tesbih etmesi için dağların ve kuşların Davud’un emrine verildiğinden, mülkünün güçlendirildiğinden, söz verme yeteneği hükümdarlık verildiğinden ve Süleyman adında güzel bir evlat verildiği söz edilmektedir. 

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Anka Yayınevi Sayfa 44 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik

Rabbenâ dualarının anlamı üzerinde düşününüz. Bu dualarda Allah’tan (c.c.) neler istenmektedir? Listeleyiniz. Listelediğiniz hususları arkadaşlarınızınki ile karşılaştırınız.
Cevap: Rabbena Atina ve Rabbenafirli dualarında Allah’tan; dünyada da ahirette de iyilik ve güzellik, ateş azabından korunmak, anne, baba ve tüm müminlerin bağışlanması istenmektedir.

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 42-43. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

Oyla post
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.