Cevap Yaz
5 Haziran 2022, 7:35 - Sena Yazdı

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 101-102-103-105-106. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

5.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 101-102-103-105-106. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 5. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Peygamberimizin Hayatında Namaz konusunun da bulunduğu 5. sınıf peygamberimizin hayatı ders kitabı sayfa 101-102-103-105-106 cevapları konusunu paylaştık. Peygamberimizin Hayatında Namaz konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 101-102-103-105-106. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

5.Sınıf Tutku Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 101-102-103-105-106. Sayfa Cevapları Peygamberimizin Hayatında Namaz

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 101 Cevapları Tutku Yayıncılık

ETKİNLİK

Peygamberimizin (s.a.v.) temizlik konusundaki hadislerini ve sünnetlerini hayatımıza uygulamak için neler yapmamız gerekir? Aşağıya yazınız.
Cevap: Hadis ve sünnetlerinin anlamını, nasıl yapıldıklarını büyüklerimizden veya hocalardan öğrenmeli, bunları neden yapmamız gerektiği bilincine varmalı ve yapa yapa hayatımıza oturtmalıyız.


Niçin namaz kılarız? Bu konudaki düşüncelerinizi açıklayınız.
Cevap: Allah’a şükretmek, varlığından mahrum kalmamak, Allah ile irtibata geçebilmek ve ruhen temizlenmek için namaz kılarız.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları Tutku Yayıncılık

AYET YORUMLAYALIM

“Namazı kılın, zekâtı verin. Önceden kendiniz için ne hayır yaparsanız onu Allah katında bulursunuz. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızı eksiksiz görür.”
Cevap: Farz olan namaz ve zekat verme ibadetleri yapmamız gerektiğini ve ne hayır yaparsak karşılıksız kalmayacağını Allah katında büyük yeri olduğu anlatılmaktadır.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 103 Cevapları Tutku Yayıncılık

HADİS YORUMLAYALIM

Peygamberimizin (s.a.v.) bir hadis-i kutside belirttiğine göre “Yüce Allah şöyle buyurdu: Senin ümmetine beş vakit namazı farz kıldım ve onları, vaktinde ve hakkını vererek kılanları cennete koyacağımı vadettim. Beş vakit namazı düzenli kılmayanlar için ise böyle bir vaadim yoktur.”
Cevap: Hadiste beş vakit namazın farz olduğundan, kılanların ebedi olan cenneti kazanacağından, kılmayanların ise cenneti kazanamayacağı anlatılmaktadır.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 105 Cevapları Tutku Yayıncılık

HADİS YORUMLAYALIM

“Rükûları, secdeleri, abdestleri ve vakitlerine riayet ederek beş vakit namaza devam eden ve bu beş vakit namazın Allah katından gelen bir emr-i hak olduğunu kabul eden kimse cennete girer.”
Cevap: Namazın gerektirdiklerini hakkı ile yaparak namazına devam eden ve Allah katından gelen bir emir olduğu bilincinde olan herkesin cennete gireceği anlatılmaktadır.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 106 Cevapları Tutku Yayıncılık

HADİS YORUMLAYALIM

“(Kıyamet günü) kulun ilk hesaba çekileceği şey namazıdır. Eğer bunu tam olarak yapmışsa (ne âlâ!) Ama (farz namazları tamam) değilse Yüce Allah, ‘Kulumun nafilelerine bakın.’ buyurur. Eğer nafile namazı bulunursa ‘Onunla farzları tamamlayın.’ buyurur.”
Cevap: Kıyamet günü hesaba çekilecek ilk şeyin namaz olduğu ve farz namazlarda eksiği olanın nafile namazları farzların yerine sayılacağı anlatılmaktadır.


5.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları 101-102-103-105-106. Sayfa, Peygamberimizin Hayatında Namaz 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.