Cevap Yaz
5 Haziran 2022, 7:35 - Sena Yazdı

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 107-108-109-111-112. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

5.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 107-108-109-111-112. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 5. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Peygamberimizin Beşeri Özellikleri konusunun da bulunduğu 5. sınıf peygamberimizin hayatı ders kitabı sayfa 107-108-109-111-112 cevapları konusunu paylaştık. Peygamberimizin Beşeri Özellikleri konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 107-108-109-111-112. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

5.Sınıf Tutku Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 107-108-109-111-112. Sayfa Cevapları Peygamberimizin Beşeri Özellikleri

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 107 Cevapları Tutku Yayıncılık

“Beşerî özellik” ne demektir? Söyleyiniz.
Cevap: İnsansı özelliklerdir. Yemek yemek, uyumak, çoğalmak vb.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 108 Cevapları Tutku Yayıncılık

AYET YORUMLAYALIM

“Ve (Ey Muhammed!) sen elbette yüce bir ahlak üzeresin.”
Cevap: Peygamber Efendimizin yüce ahlaklı biri olduğu söylenmektedir.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 109 Cevapları Tutku Yayıncılık

HADİS YORUMLAYALIM

ِ“Ben altı şeyle diğer peygamberlere üstün kılındım: Ben cevâmiu’l-kelim ile gönderildim. Düşmanlarıma karşı korku salmakla yardım edildim. Ganimetler bana helal kılındı. Yeryüzü bana temiz ve mescit kılındı. Ben tüm insanlara peygamber olarak gönderildim ve peygamberlik benimle son buldu.”
Cevap: Peygamber Efendimizi diğer peygamberlerden üstün olduğunu, dünyadaki tüm yeryüzünün peygamberimize temiz kılındığı, tüm insanlığa gönderilen bir peygamber olduğu ve son peygamber olduğu anlatılmaktadır.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 111 Cevapları Tutku Yayıncılık

HADİS YORUMLAYALIM

“Sevdiğin bir kişiyi ölçülü sev, belki bir gün düşmanın olur. Nefret ettiğin kişiye nefretinde de ölçülü ol, belki bir gün dostun olur.”
Cevap: Sevgide ve nefrette ölçülü olmamız gerektiği, bir gün dostumuzun düşman, düşmanımızın dost olabileceği anlatılmaktadır.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları Tutku Yayıncılık

Allah’ın (c.c.) rızasını kazanmak için neler yapabiliriz? Düşüncelerinizi belirtiniz.
Cevap: Allah’ın rızasını kazanmak için farz ibadetlerimizi yapmamız, kul hakkı yememiz, Allah’a şirk koşmamamız, yasakladıklarından uzak durmamız gerekir.


ETKİNLİK

Yukarıdaki hadisi yorumlayınız. Bu hadisten hangi mesaj ve ilkeleri çıkarabiliriz? Çıkardığınız ilke ve mesajların, hayatımızdaki önemi nedir? Tartışınız.
Cevap: Yaptıklarımızın niyetlerimize göre karşılık bulacağı söylenmektedir. Dışardan kötüde gözükse ve bunu iyilik niyeti ile yapılıyorsa mükafatlandırılacağı, yaptığı iyi gözüküp kötü niyet ile yapılıyorsa cezasını bulacağı anlatılmaktadır.


5.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları 107-108-109-111-112. Sayfa, Peygamberimizin Beşeri Özellikleri 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.