Cevap Yaz
16 Mart 2022, 16:16 - Sena Yazdı

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 15-16-17-18-19-22. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

5.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 15-16-17-18-19-22. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 5. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Peygamberimizin Doğumu / Annesiyle Geçen Yıllar konularının da bulunduğu 5. sınıf peygamberimizin hayatı ders kitabı sayfa 15-16-17-18-19-22 cevapları konusunu paylaştık. Peygamberimizin Doğumu / Annesiyle Geçen Yıllar konusundaki cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 15-16-17-18-19-22. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

5.Sınıf Tutku Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 15-16-17-18. Sayfa Cevapları Peygamberimizin Doğumu / Annesiyle Geçen Yıllar

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 16 Cevapları Tutku Yayıncılık

ETKİNLİK

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyayı şereflendirdiği gecenin yıl dönümünü bizler, her yıl Mevlit Kandili olarak kutlarız. Sizin yaşadığınız çevrede “Mevlit Kandili” nasıl kutlanmakta ve insanlar bu kandilde neler yapmaktadır? Gözlemlerinizi ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Mevlit kandilinde dualar edilir, kuranlar okunur, salavatlar ve zikirler çekilir, nafile namazları kılınır, oruç tutulur ve bir şeyler dağıtılır. 


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları Tutku Yayıncılık

ETKİNLİK

Yukarıdaki dizelerde neler anlatılmakta, Peygamberimizle (s.a.v.) ilgili hangi bilgiler verilmektedir? Arkadaşlarınızla belirleyiniz.
Cevap: Peygamber Efendimizin doğdu zamandan, anne babasından, doğduğu zaman bir çok alametin gerçekleştiğinden bahsedilmektedir.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları Tutku Yayıncılık

Peygamberimizin (s.a.v.) isimlerinden hangilerini biliyorsunuz? Söyleyiniz.
Cevap: Mustafa, Muhammed ve Mehmed’i biliyorum.


HADİS YORUMLAYALIM

“Ben Muhammed’im, ben Ahmed’im, Allahü Teâlâ benimle küfrü yok edip mahvettiği için benim adım Mâhî’dir (mahvedici). Ben Hâşir’im, bütün insanlar benden sonra haşrolunurlar. Ben Âkib’im (en son gelen peygamberim), benden sonra peygamber yoktur.”
Cevap: Hadiste Peygamberimizin Ahmet, Haşir ve Akib isimlerinin anlamları anlatılmaktadır. Peygamberimiz son peygamber olduğu söylenmektedir.

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları Tutku Yayıncılık

ETKİNLİK

Aşağıya, Peygamberimizin (s.a.v.) Muhammed adının ilk harflerini kullanarak bir şiir yazınız.
Cevap:
5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları Tutku Yayıncılık


“Sütanne, süt kardeş” ifadeleri ne anlama gelmektedir? Bu konuda bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: 

Sütanne: Emziren kadın demek.
Süt kardeş: Aynı anneden süt içen kişiler.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları Tutku Yayıncılık

ETKİNLİK

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), önce babasını, sonra da annesini kaybedip öksüz ve yetim kalınca hangi duyguları yaşamış, ne tür zorluklar çekmiş olabilir? Empati yapınız ve düşüncelerinizi aşağıdaki noktalı alana yazınız.
Cevap: Kendini yalnız, mutsuz, kimsesiz hissetmiştir. Maddi manevi zorluklar çekmiştir.


5.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları 15-16-17-18-19-22. Sayfa, Peygamberimizin Doğumu ve Annesiyle Geçen Yıllar 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.