Cevap Yaz
17 Mart 2022, 15:53 - Sena Yazdı

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 29-30-31-32-35-38-41-42-44-45. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

5.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 29-30-31-32-35-38-41-42-44-45. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 5. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Peygamberimizin Mekke Ve Medine Yılları konusunun da bulunduğu 5. sınıf peygamberimizin hayatı ders kitabı sayfa 29-30-31-32-35-38-41-42-44-45 cevapları konusunu paylaştık. Peygamberimizin Mekke Ve Medine Yılları konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 29-30-31-32-35-38-41-42-44-45. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

5.Sınıf Tutku Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 29-30-31-32-35-38-41-42-44-45. Sayfa Cevapları Peygamberimizin Mekke Ve Medine Yılları

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları Tutku Yayıncılık

İnsanın gençlik dönemi, sizce hangi yaşlar arasını kapsar? Söyleyiniz.
Cevap: Bence 18-25 yaş arasını kapsar.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 30 Cevapları Tutku Yayıncılık

ETKİNLİK

Sizce kötülükler karşısında sessiz kalmak doğru mudur? Niçin? Yukarıdaki hadis-i şerifi de dikkate alarak tartışınız.
Cevap: Bence kötülükler karşısında sessiz kalmak doğru değildir. Çünkü haksızlık karşısında sessiz durmak Peygamber Efendimizin yapısına uygun değildir. Bu yüzden haksızlıklar karşısında kendimizi ve başkalarını korumalıyız.


Peygamber Efendimizin (s.a.v.) Hılfu’l-Fudûl cemiyetine katılması, onun nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu gösterir? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Peygamber Efendimizin (s.a.v.) Hılfu’l-Fudûl cemiyetine katılması, onun haksızlıklara karşı olduğunu göstermekle birlikte haksızlıklara karşı durmayı toplumu teşvik ettiğini gösterir.

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları Tutku Yayıncılık

Mekke ve Medine, biz Müslümanlar için neden önemlidir? Bu konuyla ilgili görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Mekke İslam’ın doğduğu yer olduğu için, Medine İslam’ın hayat bulduğu yer olduğu için biz Müslümanlar için önemlidir.


AYET YORUMLAYALIM

“Yaratan Rabb’inin adıyla oku! O, insanı alaktan (embriyodan) yarattı. Oku! İnsana bilmediklerini belleten, kalemle (yazmayı) öğreten Rabb’in, en büyük kerem sahibidir.”
Cevap: Bu ayette Allah’ın gücünün her şeye yettiğini, insanı yoktan var ettiği ve her şeye gücü yeteceği anlatılmaktadır.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 35 Cevapları Tutku Yayıncılık

AYET YORUMLAYALIM

“Onlara (müşriklere) ‘Allah’ın indirdiğine uyun.’ denildiği zaman onlar, ‘Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz yola uyarız.’ dediler. Ya ataları bir şey anlamamış, doğruyu da bulamamış iseler?”
Cevap: İnkarcı müşriklere Allah’a inanmaları gerektiği anlatılsa da hiç duymamış, bilgi verilmemiş gibi atalarının izinde olduklarını söylemeleri onların taklitçi olduğunu ataları gibi doğruyu bulamayacakları anlatılmaktadır.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları Tutku Yayıncılık

ETKİNLİK

Yukarıdaki bilgiler ve Peygamberimizin (s.a.v.) sözü, vatan sevgisi ve vatana bağlılık konusunda bize nasıl yol gösterebilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Peygamberimizin bu sözü doğduğumuz büyüdüğümüz toprakları vatanımızı sevmemiz gerektiğini ama kalmak ölüm getirecekse gitmenin gerektirdiğini söylemektedir.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları Tutku Yayıncılık

ETKİNLİK

Uhud Savaşı’nda Ayneyn Tepesi’ndeki okçuların yerlerini terk etmesinin sonuçları neler olmuştur?
Cevap: Okçular yerlerini terk ederek ganimet toplamak istemeleri müşriklerin arkadan saldırmasına ve bir çok Müslümanın ölmesine sebebiyet vermiştir.


Uhud’da yaşanan bu olay, bize hangi mesajları vermektedir? Arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap: Bu olay bize emre itaat edilmesi gerektiği ve Allah için savaşmamız gerektiği mesajını vermektedir.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları Tutku Yayıncılık

AYET YORUMLAYALIM

“Andolsun ki o ağacın altında sana biat ederlerken Allah, o müminlerden razı olmuştur. Kalplerinde olanı bilmiş, onlara güven duygusu vermiş ve onları pek yakın bir fetihle ödüllendirmiştir.”
Cevap: Allah Peygamber efendimize itaat edenlerden razı olacağını ve fetihle ödüllendireceği müjdesi vermiştir. 


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevapları Tutku Yayıncılık

ETKİNLİK

Yukarıdaki olay, bize hangi mesajları vermekte ve Peygamber Efendimizin (s.a.v.) kişiliği hakkında neler düşündürmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Yukarıdaki olay bize kötülüğe kötülükle karşılık vermemiz gerektiğini ve Peygamber Efendimizin merhametli ve vicdanlı olduğunu göstermektedir.


5.Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları 29-30-31-32-35-38-41-42-44-45. Sayfa, Peygamberimizin Mekke ve Medine Yılları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.