Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
6 Nisan 2021, 13:59
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 167-168-169-170-171. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

2020-2021 5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 167-168-169-170-171. sayfa cevapları Temel Haklarımızı Öğrenelim

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 167 Ders Kitabı Cevapları

TEMEL HAKLARIMIZI ÖĞRENELİM

Hazırlık Çalışması: Temel haklarınızın neler olduğunu biliyor musunuz? Bu hakların amacı nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Temel haklarımız sağlık hizmeti görmek, eğitim görmek yaşamak gibi haklardır. Bu haklar bizim yaşamımızı güvence altına almak için vardır.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 171 Ders Kitabı Cevapları

Sıra Sizde: Kitabınızın 27. sayfasında bulunan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin 12 ve 13. maddelerini inceleyiniz. Katılım ve düşünce hakkıyla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Çocuk haklarını güvence altına alması çok iyi olmuş. Belli bir yaşa geldikten sonra çocuklar kendi kararlarını verebilir.

Sıra Sizde

Aşağıda verilen temel hak ve özgürlükleri kullanmanın sizler için önemi nedir? Düşüncelerinizi kutucuklara yazınız.

Özel Hayatın Gizliliği Hakkı: Özel hayatımızı başkalarının bilmesi bizi rahatsız edebilir bu şekilde özel hayatımız gizli kalabilir.

Katılım ve Düşünce Özgürlüğü: Her insan kendi düşünce ve fikrini özgürce dile getirebilir. Bu insanların sıkıntılarına çözüm bulmaya yarar.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 162-163-164-165-166. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.