Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
2 Haziran 2020, 18:38
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1120

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 180-181-182-183. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

5.Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 180-181-182-183. Sayfa Cevapları Yaşadığım Yerin Ülke Ekonomisine Katkısı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 180 Ders Kitabı Cevapları

YAŞADIĞIM YERİN ÜLKE EKONOMİSİNE KATKISI

Hazırlık Çalışması: Kullandığımız ürünlerin hepsi ülkemizde mi üretilmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız
Cevap: Hayır kullandığımız ürünlerin hepsi ülkemizde tüketilmiyor. Bazıları Çin, Amerika, Almanya, Vietnam gibi ülkelerde de üretilebiliyor.


Sıra Sizde: Sizce Çin’de üretilen bazı ürünlerin ülkemizde kullanılmasının sebebi nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Çin’de üretilen ürünlere ülkemizden talep olduğu için ülkemiz Çin’den ürün ithal ediyor.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 183 Ders Kitabı Cevapları

Ahsen’in Çalışması

Merhaba arkadaşlar! Ben Denizli’de yaşıyorum. Sizlere Denizli’nin diğer ülkelerle olan ekonomik ilişkilerimizdeki yeri ve öneminden bahsedeceğim.

Denizli’de Akdeniz iklimi görüldüğünden toprakları tarıma elverişlidir. İlimizde üretilen tarım ürünleri çok sayıda ülkeye ihraç edilmektedir. Denizli, tekstil üretimi ve mermer sanayisinde ön plana çıkmıştır. Tekstil sanayi sayesinde üretilen havlu, bornoz, nevresim, çarşaf, kumaş ve pamuk ipliği yurt dışına ihraç edilir.

İlimizde bulunan Çardak Havalimanı, ticaretin gelişmesine katkı sağlamıştır. Denizli’de gelişmiş bir kara yolu ağı vardır. Üretilen ürünler kara yolu sayesinde ticaret limanlarına ulaştırılır.

Denizli, turizm konusunda yılın her mevsimi hizmet sunmaktadır. Denizli’de yabancı turistlerin her geçen gün daha fazla talep ettiği sağlık ve termal tedavi tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca bir doğa harikası olan Pamukkale Travertenleri UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Denizli bu özellikleriyle ülkemizin yurt dışına tanıtılmasında önemli bir yere sahiptir.


Sıra Sizde: Turizm ve ulaşım faaliyetlerinin ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilere katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Turizm ve ulaşım faaliyetleri ülkelerin ekonomisine katkıda bulunur. Çünkü insanlar bu hizmetleri görmek için bir miktar para öder ve devlette o paradan vergi alarak ekonomisini güçlendirir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

] }

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.