Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
11 Haziran 2021, 16:27
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1120

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 184-185-186-187. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

5.Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 184-185-186-187. Sayfa Cevapları Yaşadığım Yerin Ülke Ekonomisine Katkısı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 184 Ders Kitabı Cevapları

EKONOMİK İLİŞKİLERDE TEKNOLOJİ

Hazırlık Çalışması: Tarihte devletler arasında ekonomik ilişkiler nasıl yürütülmekteydi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Geçmiş yıllarda devletler kendi şehirlerinde açtığı pazar ve hanlarda ticareti yürütürdü. Bu ticaret ağır ve tehlikeli bir işti.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 186 Ders Kitabı Cevapları

Düşünelim Tartışalım

Aşağıdaki sorunun cevabını arkadaşlarınızla tartışınız.

-Ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilerde iletişim ve ulaşım teknolojisinin etkisi nedir?
Cevap: Ülkeler arasında iletişim olarak telefon, tablet, gazete gibi araçları kullanırız. Ulaşımda ise tren, uçak, tır ve yük gemileri gibi araçları kullanırız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Sayfa 187 Ders Kitabı Cevapları

Sıra Sizde: Aşağıdaki olaylarda “iletişim ve ulaşım teknolojisinin ekonomik faaliyetlere katkısını” defterinize yazınız.

1. Cevap: Jack Brown başkasından duyduğu doğal güzelliklerimizi internet sayesinde araştırıp ülkemize gelmesi İnternet’in ülkemize faydasını gösterir. Ülkemize gelirken otelden rezervasyon alması ve uçak bileti satın alması ülke ekonomisinin yararınadır. O bölgede yediği yemekleri ve şenliklerin fotoğrafını arkadaşlarına gösterdiği için onlarda ülkemize gelip yine ülke ekonomisine katkıda bulunabilirler.


2. Cevap: Mehmet Bey genel ağ sayesinde çok büyük gelirler elde ederken aynı zamanda ihracat yaptığı için ülkemizin ekonomisinede fayda sağlamıştır. İnternet bankacılığını kullanarak güvenli bir şekilde parasını alıp ekonomimize fayda sağlamış ve e-posta aracılığı ile kısa sürede iletişim kurmuşlardır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

] }

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.