Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
24 Şubat 2020, 14:06
Selin Selin
Üye
Konu Sayısı: 204

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı 69-70-71. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık

2019-2020 6. Sınıf Dörtel Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 69-70-71. sayfa cevapları 2. Zararlı Alışkanlıklara Başlama Sebepleri

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dörtel Yayıncılık Sayfa 69 Ders Kitabı Cevapları

Düşünelim

“Üzüm üzüme baka baka kararır.”, “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” atasözlerinde verilmek istenen mesaj nedir?
Cevap: Kısacası burada; yakınımızda olan, samimi olduğumuz kişilerin hareketlerinin veya davranışlarının benzerlerini yaparız. Yani birbirimize fazlasıyla benzeriz. Onunla takılınca, birlikte vakit geçirince her şeyimiz aynı olur. Birbirimizden farkımız kalmaz.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dörtel Yayıncılık Sayfa 70 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik

“İyi arkadaşla kötü arkadaşın misali, misk taşıyanla körük çeken insan gibidir. Misk sahibi kişi ya sana kokusundan verir veya sen ondan alırsın. Körük çekene gelince ya elbiseni yakar yahut da sen onun kötü kokusunu alırsın.”

Kötü alışkanlıklara yönelmede arkadaş çevresinin etkisi nedir? Yukarıdaki hadisi de dikkate alarak düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Arkadaşlarımız bizim kötü veya iyi şeylere yönelmemize sebep olur. Onların bizim üzerimizdeki etkisi fazladır. Onun davranışlarının neredeyse aynılarını bizde sergileriz. Bizde onun gibi konuşur ve aynı tepkileri veririz.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dörtel Yayıncılık Sayfa 71 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik

Yukarıdaki şema zararlı alışkanlıklara başlamanın sebepleri konusunda sizlere nasıl bir fikir vermektedir? Sınıfta arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Kendimize olan güvenimiz örneğin “Bir kez denemekten zarar gelmez.” düşüncesi bizim hiçte olmadığımız birine dönüştürebilir. Yani bu konularda kendimize olan inancımız bizi kötü yollara sürükleyebilir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı 63-64-65-66-67-68. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.