Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
3 Haziran 2019, 13:57
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

6. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı 230-231-232. Sayfa Cevapları Sevgi Yayınları

2019-2020 6. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 231-232-233. sayfa cevapları Destek ve Hareket Sisteminin Sağlığı

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

6. Sınıf Fen Bilimleri Sevgi Yayınları Sayfa 230 Ders Kitabı Cevapları

Araştıralım

Destek ve hareket sisteminin sağlığını korumak için neler yapılması gerektiğini İnternet, ansiklopedi vb. kaynaklardan araştırınız. Araştırma sonuçlarınızla bir poster sunusu hazırlayarak sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Destek ve hareket sistemimizin sağlığını korumak için bol bol spor yapmalıyız, süt ve süt ürünleri tüketmeliyiz; kola ve cips gibi zararlı yiyecek-içeceklerden uzak durmalıyız.

6. Sınıf Fen Bilimleri Sevgi Yayınları Sayfa 232 Ders Kitabı Cevapları

Sindirim Sisteminin Sağlığı

Araştıralım

Sindirim sistemimizin sağlığını korumak için neler yapmamız gerektiği konusunda yaptığınız araştırmayı sınıfta arkadaşlarınıza sunarak sonuçları tartışınız.
Cevap: Düzenli beslenmeliyiz, ara öğünlerde meyve yemeliyiz. Yediğimiz yiyecek-içecekler çok soğuk ve çok sıcak olmamalı, çok acı, çok tatlı, çok ekşi, çok yağlı olmamalıdır. Bunların yanı sıra yiyecekler ağızdayken iyice çiğnenmeli, yemek sırasında su içilmeli, spor yapmalı ve çok fazla yemek yememeliyiz.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı 228. Sayfa Cevapları Sevgi Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.