Cevap Yaz
26 Ocak 2022, 13:18 - Furkan Yazdı

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 137-142. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları

7.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 137-142. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 7. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Evsel Atıklar ve Geri Dönüşüm konusunun bulunduğu 7. sınıf fen bilimleri ders kitabı sayfa 137-142 cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 137-142. Sayfa Cevapları Yıldırım Yayınları

7.Sınıf Yıldırım Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 137-142. Sayfa Cevapları Evsel Atıklar ve Geri Dönüşüm

7. Sınıf Fen Bilimleri Yıldırım Yayınları Yayınları Sayfa 137 Ders Kitabı Cevapları

GERİ DÖNÜŞTÜRELİM

Sonuç

• Atıkların ayrı ayrı toplanmasının yararları neler olabilir?
Cevap: Çünkü her atık farklı maddelerden meydana gelmiştir. Her madde farklı şekilde geri dönüştürülmektedir. Bu nedenle her madde ayrı ayrı atık kutularında toplanarak geri dönüşüm hızlanır ve verimlilik artar.

• Atık maddelerin geri değerlendirilmesinin aile ve ülke ekonomisine ne gibi yararları olabilir? Arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap: Bir kere parasını verdiğimiz ürünün bir daha parasını vermeden tekrar kullanabildiğimiz için cebimizden para çıkmamış olur buda ülke ekonomisine dolaylı olarak katkı sağlar.

7. Sınıf Fen Bilimleri Yıldırım Yayınları Yayınları Sayfa 142 Ders Kitabı Cevapları

Sonuç

İhtiyaç sahiplerine yardım etmenin toplumsal açıdan önemi ne olabilir? Arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap: İhtiyaç sahiplerine yardım etmek insanlık görevidir. Bu erdem insanlara küçük yaşlarda kazandırılmalıdır. Herkes bu erdemi yerine getirirse bir süre sonra toplum içerisinde yardıma muhtaç insan kalmaz ve daha refah bir toplum içerisinde yaşarız.


7.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları 137-142. Sayfa, Evsel Atıklar ve Geri Dönüşüm 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.