Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
10 Mart 2021, 12:19
Enes Enes
Üye
Konu Sayısı: 148

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 75-76-77-78. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

2020-2021 7. Sınıf Tutku Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 75-76-77-78. sayfa cevapları 1.4. Hayırlı Bir Komşu Olarak Peygamberimiz

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 75 Ders Kitabı Cevapları

Güdüleme

“Komşusu şerrinden emin olmayan kimse, cennete giremez.” (Müslim, el- Camius Sahih, İman, 73.) hadisi bize ne anlatmak istiyor? Söyleyiniz.
Cevap: Komşuya eziyet etmemizi anlatmak istiyor. Eğer eziyet edersek cehennem azabına çarptıralacağını anlatmak istiyor.


Hadis Yorumlayalım

 

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 75 Ders Kitabı CevaplarıCevap: Ahiret gününe iman eden kişiler olarak kötü konuşmayıp komşumuza eziyet etmememiz gerektiğini ve evimize veya iş yerimize misafirliğe gelen kişiye ikramda bulunmamız gerektiğini anlatmaktadır.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 76 Ders Kitabı Cevapları

Hadis Yorumlayalım

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 76 Ders Kitabı CevaplarıCevap: Arkadaşımıza hep hayırlı olmamızı onlara kötü davranmamız gerektiğini aynı şekilde komşularımıza da kötü davranmamamızı anlatmaktadır.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 77 Ders Kitabı Cevapları

Hadis Yorumlayalım

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 77 Ders Kitabı CevaplarıCevap: Komşuya iyi davranmak Yüce Allah’ın emridir bu öyle önemsenmiştir ki aileden birisi gibi miras verilecek sanılmıştır.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 71-72-73-74. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.