Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
4 Nisan 2021, 12:57
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 148-149-150-151-152. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

2020-2021 7. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 148-149-150-151-152.sayfa cevapları Özgür Düşüncenin Bilime Katkısı

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 148 Ders Kitabı Cevapları

4. ÖZGÜR DÜŞÜNCENİN BİLİME KATKISI

Soru: Ders çalıştığınız sırada bulunduğunuz ortamın nasıl olmasını, çevrenizdekilerin size nasıl davranmasını isterdiniz?
Cevap: Ders çalıştığım ortamın sessiz olmasını ve çevremdekilerin genelde odada bulunmamasını veya sessiz olmasını isterdim çünkü dikkatimi toplamak için sessiz bir ortama ihtiyacım olur.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 149 Ders Kitabı Cevapları

Soru: Yukarıdaki görsel size ne ifade ediyor? Söyleyiniz.
Cevap: Yukarıdaki görselde bence başkasının sözlerinden duyup o söz dışında başka bir şey bilmeyen kısaca bir kişiye körü körüne bağlanmanın hata olduğunu ve bunu aşanların özgür olacaklarını ifade ediyor.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 150 Ders Kitabı Cevapları

Soru: Skolastik düşünce ve pozitif düşüncenin bilim anlayışındaki farklılıkları söyleyiniz.
Cevap: Skolastik düşünce ile pozitif düşünce birbirine zıt görüşler olarak görünebilir. Ancak skolastik düşüncenin tek bir söze bağlı kalındığını gözlemleyebiliriz. Pozitif düşüncede ise bir bilgiyi öğrenebilmek için deney ve gözlem yapılabilir görüşü kabul görür. Bu nedenle pozitif düşünce daha mantıklıdır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 151 Ders Kitabı Cevapları

Soru: Yukarıda verilen düşünce ve ifade özgürlüklerimizi koruyan maddelerden doğan haklarımızdan yaşantımızın hangi alanlarında yararlanırız? Yazınız.
Cevap: Yukarıdaki haklara göre Düşünce, kanaat, bilim, sanat ve ifade özgürlüğümüz vardır. Bu hakları sonuna kadar kullanmakta özgür olduğumuz kanunlar ile güvence altına alınmıştır.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142-143-144-145-146-147. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.