Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
4 Nisan 2021, 22:07
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı 81. Sayfa Cevapları Nev Kitap Yayıncılık

2020-2021 8.Sınıf Nev Kitap Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 81. sayfa cevapları Ünitemize Hazırlanalım

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 81 Ders Kitabı Cevapları

1. Üsve-i hasene, sıdk, emanet, istişare ve azim kavramlarınının anlamlarını sözlük ve ansiklopedilerden araştırıp defterinize yazınız.
2. Hz. muhammed’in (s.a.v) ahlakı ile ilgili örnekler araştırarak defterinize yazınız.

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 81 Ders Kitabı Cevapları


3. Bütün peygamberlerde bulunan özelliklerle Hz. Muhammed’in (s.a.v)’in sahip olduğu ahlaki özellikler arasında nasıl bir ilişki olduğunu araştırınız.
Cevap: Hz. Adem’den, Hz. Muhammed’e kadar tüm peygamberler aynı ahlaki özelliklere sahiptir. Çünkü peygamberlerin ahlakı Allah tarafından verilmektedir. Peygamber efendimizin ahlakı ise Kur’an-ı Kerim’dir. 


4. Hz. Muhammed’in (s.a.v) örnek davranışlarının bizim için önemini araştırınız.
Cevap: Hz. Muhammed (s.a.v) tüm müslümanlar en iyi örnek olacak, en mükemmel insandır. Peygamberimizin ahlakı Kur’an’dır. Bu nedenlerden ötürü peygamber efendimizin örnek davranışları tüm müslümanlar için önemlidir.


5. Kur’an-ı Kerim mealinden Kureyş suresininin anlamını okuynuuz. Surenin konusunu ve sureden çıkarılabilecek mesajları belirleyerek defterinize yazınız.
Cevap: Allah insanlara bir çok nimet vermiştir. Bunları müslüman veya gayrimüslim olarak ayırt etmeden herkese vermektedirler. Allah (c.c) karşılığında kendilerine kulluk edip ibadet etmelerini emretmiştir.

Kureyş Suresi


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı 78-79-80. Sayfa Cevapları Nev Kitap Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.