Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
29 Eylül 2021, 19:59
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1138

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 18-19-20-21-22-23-24. Sayfa Cevapları Bir-Yay Yayınevi

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 18-19-20-21-22-23-24. Sayfa Cevapları Bir-Yay Yayınevi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 8. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabileccekleri 8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 18-19-20-21-22-23-24’teki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf Bir-Yay Yayınevi T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 18-19-20-21-22-23. Sayfa Cevapları Mustafa Kemal’in Çocukluk Dönemi ve Öğrenim Hayatı

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Bir-Yay Yayınevi Sayfa 18 Ders Kitabı Cevapları

2. MUSTAFA KEMAL’İN ÇOCUKLUK DÖNEMİ VE ÖĞRENİM HAYATI

Hazırlık Çalışmaları

1. Mustafa Kemal’in çocukluk yıllarının geçtiği Balkan Yarımadası’nın toplumsal ve kültürel yapısı hakkında araştırma yapınız.
Cevap: Balkan Yarımadasında Osmanlı’nın hakimiyeti bulunuyordu. Bu bölgelerde bir çok farklı etnik kökenden insan vardı. Yunan, Rum, Türk, Arap, Trakyalı, Macar, Sırp, Boşnak ve daha bir çok ırk bulunmaktaydı.

2. Mustafa Kemal’in eğitim gördüğü okullar ve şehirlerin kişisel gelişimine etkileri hakkında araştırma yapınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecekteki ideallerine ulaşabilmesi için ufkunu açmış, onu hayatında yönlendirmişlerdir.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Bir-Yay Yayınevi Sayfa 19 Ders Kitabı Cevapları

Osmanlı Devleti’nde XIX. yüzyılda ortaya çıkan karışıklıklar, Mustafa’nın meslek seçiminde etkili olmuş olabilir mi? Tartışınız.
Cevap: Evet olmuş olabilir. Osmanlı Devleti son zamanlarda çıkan isyanlarda sürekli olarak askeri güç kullanmaktaydı. Bu nedenle Mustafa Kemal Atatürk bu askerlere özenmiş ve onlardan ilham almış olabilirler.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Bir-Yay Yayınevi Sayfa 23 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik

Aşağıda yer alan görseller ve ders kitabındaki “Mustafa Kemal’in Çocukluk Dönemi ve Öğrenim Hayatı” bölümü dikkate alınarak Selânik kentinin ekonomik durumu hakkında neler söylenebilir?
Cevap: Selanik konumu itibari ile önemli bir liman kent olma ihtimali vardır. Çünkü Çanakkale ve İstanbul Boğazı’na çok yakın bir noktada bulunuyor. Ayrıca bir çok noktada köprü görevi olduğu için askeri alanda da oldukça gelişmiş bir kent olma ihtimali vardır.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Bir-Yay Yayınevi Sayfa 24 Ders Kitabı Cevapları

3. MUSTAFA KEMAL’İN FİKİR HAYATINI ETKİLEYEN OLAYLAR VE KİŞİLER

Hazırlık Çalışmaları

Mustafa Kemal’in düşüncelerini etkileyen yerli ve yabancı fikir adamlarını araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Mustafa Kemal Atatürk’ü etkileyen en önemli düşünür Jean-Jacques Rousseau’dur. Monarşi yanlısı Montesquieu’dan da etkilendiği bilinmektedir. Öğrencilik yıllarında Ziya Göklap, Ömer Naci, Naım Kemal ve Tevfik Fikret ve Tevfik Bey’den etkilendiği bilinmektedir.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 18-19-20-21-22-23-24. Sayfa Cevapları Bir-Yay Yayınevi 2021-2022

4.5/5 - (2 votes)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.