Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
31 Ağustos 2019, 20:15
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 18-19-20-21-22-23. Sayfa Cevapları TOP Yayınları

2019-2020 8. Sınıf TOP Yayınları T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 18-19-20-21-22-23. sayfa cevapları 2. MUSTAFA KEMAL’İN ÇOCUKLUK DÖNEMİ VE ÖĞRENİM HAYATI

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük TOP Yayınları Sayfa 18 Ders Kitabı Cevapları

2. MUSTAFA KEMAL’İN ÇOCUKLUK DÖNEMİ VE ÖĞRENİM HAYATI

Hazırlık Çalışmaları

1. Mustafa Kemal’in çocukluk yıllarının geçtiği Balkan Yarımadası’nın toplumsal ve kültürel yapısı hakkında araştırma yapınız.
Cevap: Mustafa Kemal Atatürk balkanlarda bulunan bir limankent olan Selanik’te doğmuştur. Coğrafi konumu dolayısıyla Rum ve Türk’lerin karışık yaşadığı bir toplum olduğu için kültürel etkileşim fazlasıyla vardır.

2. Mustafa Kemal’in eğitim gördüğü okullar ve şehirlerin kişisel gelişimine etkileri hakkında araştırma yapınız.
Cevap: Mustafa Kemal Atatürk okumuş olduğu mahalle mektepleri ve askeri okullar onun siyasi ve askeri hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Bu başarısını özellikle okuduğu askeri okullara borçludur.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük TOP Yayınları Sayfa 19 Ders Kitabı Cevapları

Osmanlı Devleti’nde 19. yüzyılda ortaya ­çıkan karışıklıklar, Mustafa Kemal’in meslek seçiminde etkili olmuş olabilir mi? Tartışınız.
Cevap: Evet etkili olmuş olabilir. Mustafa Kemal milliyetçi ve vatansever bir kişiliğe sahip olduğu için vatanının böyle olaylarla bir daha karşılaşmaması için kendini askerliğe adayıp ülke içindeki asayişi sağlamayı hedeflemiş olabilir.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük TOP Yayınları Sayfa 21 Ders Kitabı Cevapları

Aşağıda yer alan görseller ve ders kitabındaki “Mustafa Kemal’in docukluk Dönemi ve Öğrenim Hayatı” bölümü dikkate alınarak Selanik kentinin ekonomik durumu hakkında neler söylenebilir”
Cevap: Selanik İstanbul ve Çanakkale boğazının giriş-çıkışlarında bulunduğu için ticari konumu çok iyidir. Kentin ekonomik durumu deniz ticaretinden sağlanıyor olabilir. 

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük TOP Yayınları Sayfa 21 Ders Kitabı Cevapları


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 12-13-14-15. Sayfa Cevapları TOP Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.