Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
24 Eylül 2021, 16:11
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1143

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 32-33-34. Sayfa Cevapları Bir-Yay Yayınevi

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 32-33-34. Sayfa Cevapları Bir-Yay Yayınevi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 8. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 32-33 ve 34’teki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf Bir-Yay Yayınevi T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 32-33-34. Sayfa Cevapları 1. Dünya Savaşı ve Osmanlı Devleti

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Bir-Yay Yayınevi Sayfa 32 Ders Kitabı Cevapları

1. BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI VE OSMANLI DEVLETİ

Hazırlık Çalışmaları

1. Birinci Dünya Savaşı’nın başlangıcında Osmanlı Devleti’nin siyasi, ekonomik ve askerî durumu hakkında araştırma yapınız. Edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Birincci Dünya Savaşı’nın başlangıcında Osmanlı Devleti, Fransız İhtilali’nin etkisiyle başlayan milliyetçilik akımıyla boğuşuyor bu akım yüzünden devletinin pek çok noktasında çıkan isyanlarla uğraşıyordu. Birinci Dünya Savaşı’ndan öncesinde girmiş olduğu Rus Harbi ve Balkan Savaşlarıyla birlikte askeri ve ekonomik olarak hayli kötü durumdaydı.

2. Avrupalı devletler açısından Osmanlı Devleti’nin egemen olduğu toprakların önemini araştırınız.
Cevap: Osmanlı Devleti, Avrupa’nın neredeyse yarısından biraz daha azını ele geçirmiş durumda olduğu için Avrupa Devletleri eski gücüne kavuşmanın yolunu bu toprakları geri almakta görüyordu. Bu nedenle Avrupa için bu toprakları geri almak çok önemliydi.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Bir-Yay Yayınevi Sayfa 34 Ders Kitabı Cevapları

Osmanlı Devleti’nin dostu olarak görünen Almanya’nın bu tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Açıklayınız.
Cevap: Osmanlı’nın dostu olarak görünen Almanya aslında Osmanlı’nın hilafet gücünü kullanmak amacıyla savaşta kendi tarafına çekmiştir. Bu nedenle tamamen çıkar anlaşması üzerine kurulu bir anlaşmadır diyebiliriz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 32-33-34. Sayfa Cevapları Bir-Yay Yayınevi 2021-2022

Oyla post
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.