Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
19 Eylül 2019, 13:15
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1362

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 13. Sayfa Cevapları Nev Kitap Yayıncılık

2019-2020 8. Sınıf Nev Kitap Yayıncılık T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 13. sayfa cevapları Hazırlık Çalışmaları

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 13 Ders Kitabı Cevapları

1. Sömürgecilik hakkında neler biliyorsunuz? Günümüzde sömürgecilik yapan devletler var mı? Düşüncelerinizi söyleyiniz.
Cevap: Sömürgecilik az gelişmiş bir ülkeyi işgal edip yer altı ve yer üstü kaynaklarını kendi ülkesine götürüp işledikten sonra tekrar az gelişmiş ülkelere parayla kendi ürünlerini satmasıdır.

2. Sizce devletler hukuk alanında neden yenilikler yapmaya ihtiyaç duyarlar?
Cevap: Sömürgecilik çok fazla soruna yol açıyordu. En büyük örneğini 1. Dünya Savaşında milyonlarca insanın hayatını kaybetmesiyle ödediler.

3. Mustafa Kemal’in öğrenim hayatında etkili olan öğretmenleri var mıdır? Sizce öğretmenler bir kişinin düşünce hayatını değiştirme konusunda etkili midir? Görüşlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim-öğretim hayatında onun hayatını değiştiren öğretmenleri vardır. Öğretmenler daha bilgili ve daha tecrübeli oldukları için öğrencilerinin ileriki hayatında daha uygun ve daha başarılı olacakları yerlere gitmeleri yönünde tavsiyelerde bulunmaktadırlar.

4. Harita 1.5 üzerinde yer alan Balkan Devletleri’nin hangileri olduğu inceleyiniz. Balkanlar’da Osmanlı egemenliğindeki toprakların elden çıkmasının nedenlerini araştırınız.
Cevap: Balkan devletleri Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Karadağ ve Romanya’dır. Bu devletler kendi bağımsızlıklarını kazanmak ve topraklarını genişletmek için 2 defa savaş çıkarmışlardır.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi Kitabı Cevapları Nev Kitap Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.