Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
13 Mart 2020, 8:11
Selin Selin
Üye
Konu Sayısı: 261

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 166-167. Sayfa Cevapları Nev Kitap

2020-2021 8. Sınıf Nev Kitap Yayıncılık T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 166-167. sayfa cevapları 5.3. Cumhuriyet Yönetimine Yönelik Tehditler

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 166 Ders Kitabı Cevapları

Araştırınız

Dünya haritası üzerinde Türkiye’nin coğrafi konumunu inceleyiniz. Ülkemizin jeopolitik önemi ile ilgili düşüncelerinizi söyleyiniz.
Cevap: Ülkemizin jeopolitik konumu çok önemlidir. Birçok ülkeyi birbirine bağlayan köprü görevi görmektedir. Bu yüzden bir takım ticari faaliyetler ülkemizden geçmektedir. Ayrıca bulunduğumuz konum; çeşitli kaynaklara, tarihi yapılara sahiptir.

Soru/Yorum

Yukarıdaki paragrafta verilen bilgiler ışığında Türkiye’nin coğrafi konumu ile ilgili neler söylenebilir?
Cevap: Türkiye, Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği yerdedir. Bu yüzden köprü durumundadır. Her iki kıtada da topraklarımız vardır. Bundan dolayı haberleşme, ulaşım, ticaret gibi alanlarda etkin rol oynarız.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 167 Ders Kitabı Cevapları

Görüşünü Söyle

Boğazların ve Asya’yı Avrupa’yı birbirine bağlayan köprülerin ülkemiz topraklarında yer alması Türkiye’ye ne gibi katkılar sağlamaktadır? Görüşlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Ulaşım, ticaret, kültür, haberleşme gibi alanlarda etkindir. Birçok ticari işler bizim ülkemizden geçtiği için bize katkı sağlar. Kültür benzerlikleri de olabilir. Ulaşım ve haberleşme daha kolaydır. Bunlara benzer daha birçok katkı sağlar.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 163-164-165. Sayfa Cevapları Nev Kitap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.