Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
30 Eylül 2021, 14:49
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1134

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 22-23-24-25. Sayfa Cevapları Nev Kitap

8. Sınıf Nev Kitap Yayıncılık T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 22-23-24-25. Sayfa Cevapları 1.2 Mustafa Kemal’in Hayatı

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 22 Ders Kitabı Cevapları

1.2 MUSTAFA KEMAL’İN HAYATI

Sıra Sizde

Mustafa Kemal’in doğum günü ve ayı kesin olarak bilinmemektedir. Yıllar sonra kendisine doğum günü sorulduğunda Mustafa Kemal:

-“Neden 19 Mayıs olmasın?” diye yanıt vermiştir.

Mustafa Kemal, sizce doğum gününü niçin 19 Mayıs olarak belirtmiş olabilir?
Cevap: Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na ve 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkıp Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini yaktığı güne ithafen koymuş olabilir.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 23 Ders Kitabı Cevapları

Soru/Yorum

Çiftlik yaşantısında yaptığı işler, Mustafa Kemal’in görev ve sorumluluk kazanmasında nasıl bir etkiye sahip olmuştur? Düşüncelerinizi söyleyiniz.
Cevap: Çiftlik yaşantısında görev ve sorumluluk kazanması onun karakterini geliştirmiş ve sorumluluk bilincinin ağırlığını bilmesine erkenden sebep olmuştur.


Görüşünü Söyle

Eğitim birliğinin olmadığı bir ülkede, insanlara toplumsal birlikteliği sağlayacak ortak değerler neler olabilir? Görüşünüzü arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Eğitim birliğinin olmaması bir kere kötü bir durum olur. İnsanlar kutuplaşabilir. Ancak yine de insanlar bayrak, vatan ve millet gibi kavramları benimseyip o toplumu bir arada tutabilir.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 25 Ders Kitabı Cevapları

Görüşünü Söyle

Atatürk’te tarih sevgisinin oluşmasında tarih öğretmeninin nasıl bir etkisi vardır? Görüşlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Tarih sevgisinin oluşmasında Tarih öğretmeninin onu tarih derslerine sevk etmesi sebep olmuş olabilir. Tarihin güzel yanlarını gösterip onun başarılı bir komutan olması için bunun gerektiğinide söylemiş olabilir.


Soru/Yorum

Metinde Mustafa Kemal’in hangi özelliklerini fark ettiniz? Mustafa Kemal’in ileride iyi bir lider olacağı ile ilgili olarak metinde ipuçları var mıdır? Açıklayınız
Cevap: Mustafa Kemal Atatürk ailesinden gizli olarak askerlik sınavına seve seve girmesi onun başarılı bir komutan olabileceğini göstermektedir. Okuduğu okullardan başarıyla mezun olmasıda onun geleceğinin parlak olduğunu gösterir.

1.3/5 - (34 votes)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.