Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
29 Aralık 2020, 8:15
Selin Selin
Üye
Konu Sayısı: 312

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 88-89-90. Sayfa Cevapları Nev Kitap

8. Sınıf Nev Kitap Yayıncılık T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 88-89-90. Sayfa Cevapları 3.3. Savaş Ortamında Maarif Kongresi

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 88 Ders Kitabı Cevapları

Soru/Yorum

Mustafa Kemal’in cephede savaş devam ederken eğitim kongresine katılmak istemesi ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Belirtiniz.
Cevap: Mustafa Kemal her ne olursa olsun eğitimin her zaman önemli olduğunu bize burada da göstermiştir. Eğitime karşı olan sevgisi çok güzel ve bundan dolayı da bizimde eğitime önem vermemiz gerekmektedir.

Sıra Sizde

Savaş devam ederken top sesleri arasında yapılan bu kongreyi, Mustafa Kemal’in eğitime verdiği önem açısından değerlendiriniz.
Cevap: Mustafa Kemal’e göre eğitimsiz bir devlet olamaz ve bundan dolayı da savaş olsa da kongreyi yapması, eğitime verdiği önemi ve sevgiyi anlamış oluruz.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 89 Ders Kitabı Cevapları

Araştırınız

Savaş öncesinde askerlere neden malzeme toplandığını, istenen ve temin edilen malzemelerin neler olduğunu araştırınız.
Cevap: Askerlere malzeme toplanmasının sebebi yeterli silah ve cephanelerinin kalmasıdır. Bundan dolayı da silah, cephane toplanmış ve askerlere temin edilmiştir.

8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayıncılık Sayfa 90 Ders Kitabı Cevapları

Soru/Yorum

Elinde avucunda hiçbir şeyi olmayan Türk milletinin orduya bu kadar destek vermesinin nedenleri neler olabilir? Görüşünüzü söyleyiniz.
Cevap: Türk milleti elinde avucunda bir şey olmasa da her türlü şeyi yapabilir. Bunun sebebi vatan sevgisidir. Türk milleti vatanına ve milletine bağlı bir devlettir.

Araştırınız

Türk milletinin Tekalif-i Milliye gibi toplumsal dayanışma ve yardımlaşma konularında bugüne kadar göstermiş olduğu özveri ve fedakarlıklarla ilgili bir araştırma yapınız.
Cevap: Türk milleti; vatanı, milleti için her şeyini ortaya koyabilecek kadar cesur bir devlet olmuştur. Vatanı için maddi manevi destek olmuştur. Bunun örneklerini Birinci Dünya Savaşı’ndan da görebiliriz. Ellerinden geldikçe yardım eli uzatmışlar ve vatanını göz ardı etmemişlerdir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 72-73-74. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.