Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
22 Temmuz 2020, 9:07
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 102. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

2020-2021 9. Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 102. sayfa cevapları 1.6. Medine Pazarının Kurulması

Bu konumuzda MEB Yayınları tarafından hazırlanan 9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabının 102. sayfasındaki Konuşalım etkinliğini cevapladık. Ödevinizi anlamadığınızda yada kontrol etmek istediğinizde sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı MEB Yayınları Sayfa 102 Ders Kitabı Cevapları

“Bizi aldatan bizden değildir.”

Konuşalım

Peygamberimizin yukarıdaki hadis-i şerifinden yola çıkarak dinimizin, ticarette doğruluğa verdiği önem üzerine konuşunuz.
Cevap: Peygamber efendimiz ve İslam dini ticarette dürüstlüğü emretmiş ve hileyi yasaklamıştır. Bir malın kusurunu eksiksiz anlatmalı ve malın özelliklerini abartmadan olduğu gibi ne eksik ne fazla olmadan anlatmalıdır.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 99. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.