Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
22 Temmuz 2020, 9:06
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 111. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık

2020-2021 9. Sınıf Dörtel Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 111. sayfa cevapları 2.7. Hudeybiye Antlaşması

Bu konumuzda Dörtel Yayıncılık tarafından hazırlanan 9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabının 111. sayfada yer alan 2.7. Hudeybiye Antlaşması başlıklı konunun altındaki araştıralım sorusunu sizler için yaptık. Ödevinizi anlamadığınızda yada kontrol etmek istediğinizde sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Dörtel Yayıncılık Sayfa 111 Ders Kitabı Cevapları

ARAŞTIRALIM!

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) istişareye önem vermesinin nedenini ve sahabilerle yaptığı önemli istişareleri araştırarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Peygamber efendimiz kendisi peygamber olduğu için asla kibirlenip istişareye kapanmamış her daim sahabilerin istişarelerine açık kalmıştır. Bu peygamberimizin istişareye önemini gösterir.

En önemli istişare konusu ise Uhud Gazvesi’ndeki savaş pozisyonudur. Peygamberimiz Uhud Gazvesi’ni Medine içinde yapmak isterken sahabiler ile istişare sonrası meydan savaşı olarak kararlaştırdı.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 108. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.