Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
22 Temmuz 2020, 9:06
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 92. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık

2020-2021 9. Sınıf Dörtel Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 90. sayfa cevapları 9.3. Kubâ’ya Varış

Bu konumuzda Dörtel Yayıncılık tarafından hazırlanan 9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabının 92. sayfada yer alan 2 Araştırma etkinliğini yaptık. Ödevinizi anlamadığınızda yada kontrol etmek istediğinizde sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kırmızı renkli yazılar sorulardır; kırmızı renkli yazıların altındaki yeşil yazılar ise sorunun cevabıdır. Mavi yazılar hangi sayfa olduğunu gösterir geri kalan renksiz yazılar metindir. İyi dersler.

9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Dörtel Yayıncılık Sayfa 92 Ders Kitabı Cevapları

ARAŞTIRALIM!

Hicretin sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi sonuçlarını aşağıya yazınız.
Cevap: Hicret sonrasında ensar ile muhacir kardeş olmuştur. Muhacirler mallarını Mekke’de bıraktığı için ilk başlarda maddi zorluk çekmişlerdir. Ancak Medine Sözleşmesi ile muhacirler ile kardeş ilan edilince malları paylaşıldı. Hicretten sonra İslam devleti kuruldu.


ARAŞTIRALIM!

Muhacir ve ensar arasında geçen, İslam’ın yüce değerlerinden; fedakarlık, misafirperverlik, cömertlik ve vefa ile ilgili örnek yaşantıları araştırarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Ensar ile Muhacirler hicret sonrası kardeş ilan edilmiştir. Bununla birlikte ensarlar, muhacirlerle kardeş olduğu için mallarını paylaşmışlardır. Öyle ki Medine’nin en zengin ensarları bile mallarını tereddüt etmeden cömertçe paylaşmıştır.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 9. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 90. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.