Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:44 - Zülal Güneş Yazdı

Açgözlü olmak hayatımızı nasıl etkileyebilir?

Soru: Açgözlü olmak hayatımızı nasıl etkileyebilir?
Cevap: Açgözlülük elimizdekilerden memnun olmamak, her zaman her şeyin daha fazlasını istemek gibi bir anlam taşımaktadır. Açgözlü insanlar bencil ve sadece kendisini düşünen kimselerdir.

Açgözlü Olmak Bizi Nasıl Bir İnsan Yapar?

Açgözlü olmak hayatımızı nasıl etkileyebilir

Açgözlülük elimizdekilerden memnun olmamak, her zaman her şeyin daha fazlasını istemek gibi bir anlam taşımaktadır. Açgözlü insanlar bencil ve sadece kendisini düşünen kimselerdir. Başka kimseyi düşünmezler ve öncelik hep kendilerinde olmak zorundadır. Açgözlü insanlar mutsuzdur çünkü açgözlülük elindekilerle yetinmemek, daha fazlasını istemek ve doymamak demektir. Mutlu yaşamak istiyorsak elimizdekilerle yetinmeyi ve şükretmeyi öğrenmeliyiz. Açgözlü insanlar hep kendilerini düşündükleri ve çevrelerindeki insanların zamanla kendilerinden uzaklaştıklarını söyledikleri için açgözlülük hayatımızı olumsuz etkiler. Zaman geçtikçe çevrelerindeki herkes onları bırakıp gidecektir.

Çünkü insanlar iyilikle ve paylaşmakla mutlu olurlar. Açgözlü insanlar paylaşmayı sevmedikleri için çevrelerindeki insanları da mutsuz etmeye başlarlar.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 126. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.