Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:17 - Zülal Güneş Yazdı

Açıkta Satılan Yiyecek Ve İçecekler Sağlığa Zararlıdır Mıdır? Niçin?

Soru: Açıkta Satılan Yiyecek Ve İçecekler Sağlığa Zararlıdır Mıdır? Niçin?
Cevap:

Açıkta satılan yiyecek ve içecekler sağlığa oldukça büyük zarar vermektedir. Çünkü açıkta bulunan yiyecek ve içecekler sürekli olarak hava ile temas ettiklerinden içerisinde bakteri oluşur ve bu ürünleri tüketen kişiler bakteriler ile karşı karşıya kalarak hasta olabilirler.

Açıkta Satılan Yiyeceklerin Zararları Nelerdir?

Açıkta Satılan Yiyecek Ve İçecekler Sağlığa Zararlıdır Mıdır Niçin

Bu nedenle sokakta satılan açık yiyeceklerin veya içeceklerin tüketilmemesi oldukça önemlidir. Çünkü bakteri oluşturmasının yanı sıra açıkta satılan yiyecek ve içeceklerin denetiminde önemli bir açık söz konusu olduğundan tam olarak ne yendiği veya nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olunamamaktadır.

Bu durumda çevre kirliliğinden gıdaların içerisine birtakım hastalıklar da ulaşabileceği için ve daha sonra bu hastalıklar yiyen tüm herkese ulaşacağından toplum sağlığı ciddi oranda zarar görmüş olur.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 81. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.