Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 16:22 - Furkan Yazdı

Aile İçinde Karar Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aile Kararı Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Soru: Aile İçinde Karar Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Cevap: Ailedeki herkesin görüşü alınmalı, ortak karar verilmelidir. Sadece bir veya bir kaç kişinin görüşü alınmamalıdır. Aile kararı alınırken birbirlerinin görüşlerine dikkat edilmelidir.

Aile İçinde Karar Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Aile içinde karar herkes tarafından ortak şekilde alınmalıdır. Sadece bir veya iki kişinin görüşüyle sınırlı kalmak ve bunları uygulamak, ailenin birlik duygusuna zedeler. Fikri alınmayan kişiler kendisine saygı gösterilmediğini düşünerek kendini uzaklaştırır.

Bu nedenle çocuklar dahil tüm bireylere konu hakkında sorulmalı, görüşleri alınmalıdır. Farklı görüşler yeni bakış açıları getireceği için çözüm sunabilir. Dolayısıyla ailenin tüm üyelerinin evde olduğu bir zaman bulunmalı, ardından da bir aile toplantısı gerçekleştirilmelidir.

Kişinin görüşü ne olursa olsun buna yönelik olarak eleştirilmemeli, saygı gösterilmelidir. Bir karar verildiğinde bunun nedenleri de açıklanmalı, böylece farklı fikirleri olanların kendini uzaklaştırmasına engel olunmalıdır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 59. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.