Cevap Yaz
29 Kasım 2022, 2:22 - Furkan Yazdı

Akrabalık Ne Demektir? Söyleyiniz.

Akrabalık Ne Anlama Gelmektedir?

Soru: Akrabalık Ne Demektir? Söyleyiniz.
Cevap: Akrabalık dünyanın her toplumunda vardır. Kişilerin arasında sadece bir kan bağı olduğunu göstermez. Evlilik ve evlat edinme de bir akrabalık olduğunu gösterir. Bu nedenle kapsamlı bir terimdir.

Akrabalık Ne Demektir? Söyleyiniz.

Akraba kapsamına giren birçok kişi vardır. Babaanne, anneanne, dede, nine, amca, hala, teyze, kuzen ve yeğenler bunlardan sadece bazılarıdır. Anne, baba ve kardeşler de bu kapsama girer. Ayrıca yakınlığına göre sınıflandırılır. Örneğin anne, baba ve eşler birinci derece akrabalardır. Kardeş, torun, dede ve nine ikinci derece akrabalardır. Teyzeler, amcalar, halalar ve dayılar da üçüncü derecedir.

Akrabaların birbirine karşı hakları ve sorumlulukları vardır ve bu nedenle oldukça önemlidir. Dolayısıyla arasında akrabalık bağı bulunuyorsa gerekli yardımları yapmalıdır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 48. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.