Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
29 Mayıs 2019, 16:00
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

Anadolu Uygarlıkları Hangileridir?

Anadolu Uygarlıkları Hangileridir?

Anadaolu binlerce yıllık tarihe sahip eşsiz topraklara sahiptir. Üzerinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hititler, Frigyalılar Lidyalılar, Urartular, İyonyalılar ve karanlık çağda bizim bilemediğimiz daha nice medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Anadolu’nun binlerce yıllık medeniyetlere ev sahipliği yapması günümüzde üzerinde bulunan Türkiye’yi turizm cenneti haline çevirmiştir.

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu toprakları, 1071’den itibaren Türk toprağı haline gelmiş ve Türklerin merkez toprağına dönüşmüştür. Günümüzde bile Anadolu toprakları Türk toprağı olma özelliğini korumaktadır. Bu açıdan bakıldığı zaman Anadolu topraklarının Türk tarihi açısından önemi büyüktür.

Anadolu Uygarlıkları arasında en bilinenlerinden birisi olan Lidyalılar, günümüz para teknolojsini icat eden topluluktur.


Bu konumuzda “Anadolu Uygarlıkları Hangileridir?” sorusuna cevap verdik. Diğer konularımızı incelemek için forumumuza göz atmayı unutmayın!


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan İnsanları Birbirinden Ayıran Fiziksel Özellikler Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.