Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:14 - Furkan Yazdı

Arkadaşlarınızla Oynarken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Söyleyiniz.

Oyun Oynarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Soru: Arkadaşlarınızla Oynarken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Söyleyiniz.
Cevap: Arkadaşlarımız ile oyun oynarken nazik ve kibar olmalıyız. Onları duygusal olarak incitebilecek kelimeler kullanmamalıyız. Kavga etmemeli, fiziksel hasarlar vermemeliyiz. Öfkelenmeden hareket etmeli, tepkilerinizi kontrol altına almalıyız.

Oyun öncesinde belirli kurallar koymuşsak bunlara da kesinlikle uyum göstermeli, bozmaya çalışmamalıyız. Kız-erkek ayrımı yapmadan adil bir şekilde oynamaya gayret etmeliyiz. Eğer uymayan olursa nezaket kuralları çerçevesinde uyarmalıyız.

Oyunda takımlar bulunuyorsa takım çalışması yapmalı, bir ekip olarak hareket etmeliyiz. İş birliği yaparak daha iyi oynamaya ve kazanmaya çalışmalıyız. Tüm bunlara dikkat ederek oynarsak oyunlar da daha keyifli hale gelir. Böylece hem yeni arkadaşlıklar kurabilir hem de güzel zaman geçirebiliriz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 40. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.